Wiadomości - Aktualności

11 LISTOPADA 2023

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-11-20 11:06:20 (czytane: 37)

11 listopada 1918 roku, nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. To były wiekopomne wydarzenia, które Polacy świętują do dziś, oddając hołd pamięci wszystkim, którzy o wolność i niepodległość walczyli.

11 listopada 2023 roku, przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego obok Pałacu Wielopolskich w Pińczowie, zebrało się liczne grono mieszkańców Pińczowa, powiatu i regionu, by razem cieszyć się z pięknej rocznicy. Kilka słów do zebranych skierował starosta Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Kierkowski i burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak. Samorządowcy podziękowali wszystkim za przybycie i krótko zapowiedzieli przebieg sobotnich uroczystości. Chwilę później, oficjalne delegacje złożyły kwiaty u stóp popiersia Piłsudskiego i przeszły do sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, gdzie czekała już na nich młodzież szkolna. Piękny i wzruszający montaż słowno –muzyczny, pełen symboliki i odwołań do historii, zaprezentowali utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie.

Po części artystycznej, w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dziekan Dekanatu Pińczowskiego ks. kanonik Stanisław Kudełka, odprawił mszę świętą za Ojczyznę, z udziałem licznych pocztów sztandarowych urzędów i instytucji, szkół i jednostek OSP.

Zwieńczeniem pińczowskich obchodów 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości była część oficjalna na Placu Konstytucji 3 Maja. Oficjalne przemówienie wygłosił m.in. poseł elekt Rafał Kasprzyk, wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, burmistrz Włodzimierz Badurak i wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek. Obecny był także wójt Gminy Michałów Bogusław Kowalczyk oraz przewodniczący Rad Gmin ze Złotej i Michałowa Adam Wypych i Jarosław Wleciał. Niepodległość świętowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej i Wojska Polskiego, strzelcy i harcerze ZHP Pińczów, a szczególnie warto podkreślić obecność uczniów z pierwszej klasy mundurowej ZSZ im. Stanisława Staszica w Pińczowie, która pod patronatem MON, działa od września tego roku.

Uroczystości zwieńczył Hymn Państwowy zaśpiewany punktualnie w samo południe oraz złożenie kwiatów i zniczy przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja. W imieniu Powiatu Pińczowskiego uczynili to wicestarosta Ryszard Barna, członkini Zarządu Powiatu Jadwiga Irla oraz sekretarz Wioletta Usnarska.

11_listopada_2023__4.jpg 


11_LISTOPADA_2023.jpg

 Kwiaty w imieniu Powiatu Pińczowskiego złożył wicestarosta Ryszard Barna, w towarzystwie radnej Jadwigi Irli (po lewej) i sekretarz Wioletty Usnarskiej (po prawej)

11_LISTOPADA_2023__1.jpg  

 Samorządowi koledzy -starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski (po prawej) i burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak (po lewej) podziękowali uczestnikom święta za przybycie

11_LISTOPADA_2023___2.jpg

 Klasa mundurowa z ZSZ im. Stanisława Staszica po raz pierwszy na 11-listopadowym święcie.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ogólnopolska kampania „Już jesteś?”

Ruszyła pierwsza ogólnopolska kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce...