Wiadomości - Aktualności

20 lat Powiatu Pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-09-07 10:41:26 (czytane: 804)

Powiat pińczowski istnieje już 20 lat. 5 września podczas uroczystej sesji Rady Powiatu podsumowano jego historię i nagrodzono zasłużonych dla naszej "Małej Ojczyzny".

Dokładnie 20 lat temu powstał powiat pińczowski. "Wojnę" o niego toczyło wiele osób. Przez kolejne 20 lat ta "wojna" przejawiała się w wielu działaniach: pozyskiwaniu funduszy unijnych na inwestycje, w remontach dróg powiatowych, w modernizacji budynków, w dofinansowaniu szpitala powiatowego i dbanie o wydarzenia typowo rozrywkowe dla mieszańców.

Na to,żeby nasz powiat wyglądał tak jak teraz, pracowało wiele osób, wielu mieszkańców i radnych powiatowych, którzy ich reprezentowali i pracowali właśnie dla nich. 

- Mogę powiedzieć, że czekałem na ten dzień 20 lat...Dziś uroczyście podsumujemy pracę radnych wszystkich kadencji, dziś spojrzymy na to, co już udało się nam osiągnąć i porozmawiamy o ty, co jeszcze można zrobić, żeby było lepiej - rozpoczął uroczystą sesję Rady Powiatu Zbigniew Kierkowski, obecny starosta powiatu. 

- Dwadzieścia  lat temu nie było pewne, czy nasz powiat będzie na mapie. Walczyli o niego samorządowcy i działacze. I dziś możemy żyć w naszej małej Ojczyźnie. Bardzo chciałem, aby dzisiejsza uroczysta sesja odbyła się na hali widowiskowo - sportowej, bo jest to symbol 20-lecia naszego powiatu. Dawniej były tutaj mokradła, a nam udało się zbudować coś, co służy mieszkańcom, ma wpływ na promocje powiatu, mamy też gdzie organizować różne wydarzenia. To symbol tego, że wspólną pracą można wiele osiągnąć - mówił starosta powiatu pińczowskiego.

Podczas środowej uroczystości wyróżniono specjalnymi medalami 56 radnych wszystkich kadencji, którzy sprawowali swoje funkcje prze ostatnie 20 lat, a także pracowników szkół, służb mundurowych, dziennikarzy i pracowników starostwa.

W uroczystej sesji Rady Powiatu uczestniczył także marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. - Dla mnie powiat pińczowski ma w sobie wyjątkowego ducha. Jego mieszkańcy  są wyjątkowi. w każdej  pięciu gmin czuje się wielka otwartość i energię. Potwierdzeniem moich słów jest film, który stworzyła z okazji 20 - lecia powiatu Jessica Szczepańska. Gratuluję tego, co zadziało się  w ciągu ostatnich 20 lat w powiecie. Gratuluję radnym wszystkich kadencji, a także mieszkańcom: strażakom, kołom gospodyń wiejskich, rolnikom, przedsiębiorcom i innym. Pamiętajmy, że każdy mieszkaniec tworzy małą Ojczyznę.. A właśnie te małe Ojczyzny tworzą wielką przyszłość - powiedział marszałek Adam Jarubas

Podczas  swojego wystąpienia poruszył także kwestie planów na przyszłość. Mówił, że podpisał umowę z dyrekcją pińczowskiego liceum na projekt dotyczący doskonalenia nauczycieli i uczniów oraz doposażenia szkoły na prawie 400 tysięcy zł. Dodał też, że w planach jest kolejny na prawie milion złotych dotyczący szkolnictwa zawodowego. 

Podczas środowej sesji z okazji 20- lecia powiatu swoją premierę miał film promujący powiat pińczowski. Trwa około 15 minut, a jego autorką jest Jessica Szczepańska z Działoszyc. Wielka miłośniczka kinematografii i studentka Szkoły Filmowej w Krakowie.  

  /Echo Dnia/

 

DSC_0013_Fotor.jpg

DSC_0018_Fotor.jpg 

DSC_0034_Fotor.jpg 

DSC_0029_Fotor.jpg 

DSC_0038_Fotor.jpg 

DSC_0085.jpg 

DSC_0096.jpg 

DSC_0426.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

OSP Brzeście zwycięzcą Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Sympatycy pożarnictwa spotkali się w niedzielę 2 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie, gdzie odbyły się powiatowe...