Wiadomości - Aktualności

20 lat Powiatu Pińczowskiego na powitanie lata

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-06-22 11:17:53 (czytane: 649)

W niedzielę 17 czerwca przy hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia. Tego dnia Powiat Pińczowski symbolicznie przywiał lato, świętując jednocześnie 20-lecie swojego istnienia.

Kilka godzin dobrej zabawy przy muzyce, zwieńczone słodkim akcentem - tak mieszakańcy naszego regionu mogli uczcić tą uroczystość.

Wspólnym pomysłem Starostwa Powiatowego i radnego Marka Omasty, lidera zespołu Pozytywnie Nakręceni było zorganizowanie muzycznej imprezy związanej z obchodami 20-lecia istnienia Powiatu Pińczowskiego. Podczas świętowania nie mogło zabraknąć marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, który również mocno poparł inicjatywę zorganizowania uroczystości.

Impreza rozpoczęła się występem rodzimego ludowego zespołu - Kapeli Ponidzie Maćka Sobonia. Mieszkańcy powiatu mieli również okazję posłuchać małych górali z Krościenka nad Dunajcem - na scenie wystąpił zespół Małe Pieniny. Następnie swoje talenty ukazywała zdolna, pińczowska młodzieży. Umiejętności wokalne zaprezentowały: Julia Radek, Ania Garula, Zuzia Omasta, Zosia Połetek i Ania Wojniak. Swoim występem w żonglowaniu jojo zauroczył zebranych gości Gabriel Kapa, uczeń L.O. w Pińczowie.

Kilka minut przed godzina 19 na scenę wszedł zespół Pozytywne Nakręceni z liderem zespołu Markiem Omastą na czele. Było pozytywnie i energetycznie. Charyzmatyczna Ewa - wokalistka zespołu porwała publiczność do wspólnej zabawy. Widzom bardzo przypadł do gustu ten rodzaj muzyki - rozbawiona widownia nagrodziła zespół gromkimi brawami. 

Potem nastąpiła niespodzianka. Dziś świętujemy i bawimy się, bo mamy ważny powód - 20 urodziny powiatu pińczowskiego. Taki jubileusz należało dobrze zaakcentować - dlatego oprócz muzycznej uczty, mamy dla  Państwa słodkie niespodzianki. Życzę dobrej zabawy przez cały wieczór - powiedział starosta pińczowski, po czym na scenę wjechał tort w barwach powiatu pińczowskiego. Pierwszy symboliczny kawałek ukroił sam marszałek, podkreślając również fakt, jak przez 20 lat istnienia samorządu powiat bardzo się rozwinął. Po wspólnym odśpiewaniu "Sto Lat"  rozpoczęła się prawdziwa słodka uczta. Łącznie rozrojono trzy pokaźnych rozmiarów torty, którymi częstowano zgromadzonych gości i publiczność.

Po tym miłym przerywniku nadszedł czas na szaloną zabawę w rytmach disco. Zespoły: Blue Ray, Respect, Disco Boys bawiły publiczność. Nie brakło tańców, które trwały do późnych godzin wieczornych. Za dobór zespołów odpowiedzialny był Marek Omasta - Chciałem, aby tegoroczne lato było przywitane wyjątkowo. Starałem się tak ułożyć program artystyczny, żeby trafić w gusta każdego pokolenia i żeby każdy dobrze się bawił. Mam nadzieję, że się udało

5 czerwca tego roku minęło dokładnie 20 lat od chwili, gdy Sejm RP przyjął ustawę w sprawie utworzenia powiatów. To wydarzenie było początkiem powiatu pińczowskiego w obecnym kształcie. Gdy powstał, wziął pełną odpowiedzialność za sprawy publiczne oznaczeniu lokalnym, którymi do tej pory zajmowała się administracja rządowa. Żeby uczcić pamięć o tej dacie, a także 20 lat historii, postępu i przeróżnych wydarzeń zorganizowaliśmy niedzielną imprezę. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami świętowali ten piękny jubileusz. Dziękujemy wicestaroście Ryszardowi Barnie, przewodniczącemu Rady Powiatu Ireneuszowi Gołuszce i wszystkim pracownikom starostwa powiatowego w Pińczowie oraz osobom, które włączyły się w organizację "Powitania Lata". W niedzielę był czas zabawy, będzie tez czas uroczystych podsumowań. Zapraszamy już dziś na premierę mini-filmu o powiecie pińczowskim i uroczystą sesję Rady Powiatu - mówił starosta Zbigniew Kierkowski.

 

20lat__1_.JPG

20lat__2_.JPG 

20lat__3_.jpg 

20lat__11_.JPG 

20lat__12_.JPG 

20lat__4_.jpg 

20lat__8_.JPG 

20lat__5_.jpg 

20lat__7_.jpg 

20lat__6_.jpg 

20lat__10_.JPG 

20lat__9_.JPG 

20lat0.JPG 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie drugiego stopnia - burze z gradem

W czwartek pogoda będzie niebezpieczna. Synoptycy ostrzegają przed trąbami powietrznymi. Pojawią się burze, opady gradu i silny wiatr....