Wiadomości - Aktualności

27 maj - Święto Samorządu Terytorialnego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-05-27 12:12:08 (czytane: 232)

 samorzad_terytorialny.jpg

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Pińczowskiego…  

27 maja to dzień, w którym obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego. To data upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku - te pierwsze w pełni wolne i demokratyczne. W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę 30. lecie tego wydarzenia. W odrodzonej Polsce rozpoczął się wtedy proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli - wspólnotom terytorialnym. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiając to święto wyraził uznanie i szacunek wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania i działalności.
Dziś myślimy o tym, co przez te trzy dekady zrobiliśmy, co było naszym sukcesem, co porażką…  Jakim jesteśmy społeczeństwem, jak to jest z naszą lokalną samorządnością?  Czy nauczyliśmy się, wspólnie pracować, nie na własną chwałę, nie dla własnych biznesów, ale dla społeczności, dla życia codziennego obywateli różnych narodowości, a jednego kraju…
Wiem, że dzisiejszy dorobek, dzisiejsze chodniki, drogi, ulice, place zabaw czy szkoły nie powstawały cudem stworzenia dzięki pojedynczym ludziom. To dorobek każdego z Nas…
Z tej okazji wszystkim osobom, które współtworzyły i współtworzą samorząd, które pracowały i pracują na rzecz lokalnych społeczności powiatu pińczowskiego, a w szczególności samorządom gminnym świętującym jubileusz 30-lecie samorządności,  burmistrzom, wójtom, radnym, sołtysom, radom sołeckim oraz wszystkim pracownikom samorządowym składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym oraz satysfakcji  z pracy zawodowej.
Dziękując Wam za dotychczasową wspólną, codzienną pracę, dobre pomysły i decyzje, liczę na Państwa dalsze zaangażowanie, byście w duchu odpowiedzialności, ale i z odwagą działali dla dobra naszej           „Małej Ojczyzny”.
Życzę dużo wytrwałości oraz samych sukcesów, aby Państwa wysiłki były zawsze zauważane 
i doceniane przez mieszkańców i niosły satysfakcję z dobrze wykonanych zadań.

Starosta Pińczowski 
Zbigniew Kierkowski

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Burze z gradem - IMGW ostrzega

W poniedziałek - 25 maja meteorolodzy prognozują burze z gradem, podczas których porywy wiatru osiągnąć mogą 60km/h/...