Powiat w służbie krwi

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-12-13 11:22:08 (czytane: 815)

Starostwo Powiatowe w Pińczowie mocno zaangażowało się w mikołajkową akcję krwiodawstwa "Oddaj krew -podziel się życiem".

Wydarzenie, od 7 lat z powodzeniem organizuje Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie, tworzone przez ludzi wielkiego serca z powiatu pińczowskiego i buskiego.

Tegoroczna świąteczno -mikołajkowa edycja odbyła się 3 grudnia w hali widowiskowo -sportowej  POKSTIR w Pińczowie.

W miłej i ciepłe atmosferze udało się zebrać ponad 29 litrów krwi. Akcja dedykowana była Grzegorzowi Sytkowi z gminy Michałów.

Tego wyjątkowego dnia z krwiodawcami i organizatorami wydarzenia spotkał się gospodarz powiatu, przynosząc ze sobą słodkie upominki i dobre słowo. "Jestem pod ogromnym wrażeniem całej akcji i zaangażowania krwiodawców. Chylę czoła przed empatią i życzliwością ludzi, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój czas dla drugiego człowieka. Bardzo dziękuję wszystkim za każdą minutę spędzoną w tej pięknej akcji, a Grzesiowi - mieszkańcowi mojej rodzinnej wsi życzę szybkiego powrotu do zdrowia" -mówił starosta Zbigniew Kierkowski,

krwiodawstwo_1.jpg

krwiodawstwo_3.jpg