Wiadomości - Aktualności

Pińczowianki mistrzyniami Ligi Morawickiej!

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-01-31 00:12:54 (czytane: 293)

Pierwsze miejsce w Pucharze Ligi Morawickiej zdobyła kobieca drużyna piłki siatkowej z Pińczowa.

 lzs_morawica_2.jpg

Młode, piękne, wysportowane i utalentowane - takie są dziewczęta tworzące drużynę siatkarską LZS Pińczów. Panie na co dzień spotykają się i ćwiczą w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie i tu warto wspomnieć, że piękną, sportową pasję siatkarek mocno wspierają władze powiatu.

Panie cieszą się licznym gronem zagorzałych wielbicieli. Zasłużyły sobie na to ogromną determinacją, pracowitością i zaangażowaniem. Poświęcają na treningi czas wolny i pięknie promują Powiat Pińczowski.

Pińczowskie „Złotka” grają także w Wojewódzkiej Lidze LZS, gdzie zakończyły sezon na czwartej pozycji, ale warto przypomnieć, że w latach ubiegłych zdobywały tam 1, 2 i 3 miejsca.
Drużynę tworzą: Weronika Karcz (kapitan), Agnieszka Zwolska, Beata Krawiec, Karolina Stanek, Aleksandra Miłek Milosevska, Justyna Dominek Hanas, Edyta Śliwa, Anna Skalska, Natalia Derela i Agnieszka Burek. 

W większości jesteśmy wychowankami niezapomnianego pana Krzysia Marszalika. To on był naszym pierwszym trenerem, uczył nas techniki, dbał o nas i przede wszystkim wpoił nam żelazne zasady siatkarskie, które są dla nas swoistym dekalogiem” – opowiada o drużynie Pani kapitan Weronika.  

Przeważająca część drużyny to aktywne mamy, które doskonale łączą życie  rodzinne ze sportem. Panie podkreślają, że najważniejsza jest dobra zabawa i aktywny tryb życia. „Nie ukrywajmy - jesteśmy drużyną amatorską, która kocha siatkówkę, zdobywając przy tym nagrody - dla nas wielkie szczęście i satysfakcja” -mówią siatkarki z Pińczowa.

„Zależy nam, aby tym samym promować nasze miasto, przynosząc sukcesy i chwalić się nimi. I oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami, którzy chcieliby zacząć z nami przygodę, zawsze każdy jest mile widziany. A proszę mi wierzyć, że bycie z nami to również terapia śmiechem” -zachęca Weronika Karcz.

W najbliższym czasie drużyna planuje założenie oficjalnego stowarzyszenia, by móc starać się o większe wsparcie finansowe, a takie talenty bezwzględnie należy wspierać. Na początku roku „Złotka” w pięknym stylu pokonały cztery naprawdę mocne drużyny i wywalczyły Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica. To nie jedyny sukces tej imprezy, bowiem najlepszą zawodniczką turnieju okrzyknięta została Agnieszka Burek.  

Drogie Panie, nasze pińczowskie „Złotka” – serdecznie gratulujemy Wam sukcesu, dziękujemy za piękne promowanie Ponidzia i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (82)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie przed opadami marznącymi i silnym wiatrem

...