Wiadomości - Aktualności

Pod opieką Świętego Floriana

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-05-09 09:34:20 (czytane: 215)

konkurs pozarniczy (4)_1.jpg 

4 maja świętowaliśmy Dzień Strażaka. Odbyły się już pierwsze gminne uroczystości z tej okazji, a 3 maja, w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty odprawiono mszę w intencji strażaków i ich rodzin.

Powiatowa społeczność z utęsknieniem czekała na koniec pandemii, by wreszcie móc uczestniczyć w tych uroczystościach. Trzeba tu bowiem wspomnieć, że na Ponidziu tradycje pożarnicze są bardzo żywe, a wszelkie wydarzenia z tym związane zawsze gromadzą bardzo liczną publikę, stając się zarazem imprezami integracyjnymi.


Przez ostatnie dwa lata pandemia nie pozwalała nam na spotkania, co nie oznacza, że strażacy nie działali w ogóle. Wręcz przeciwnie. Walka z Covid-19 bardzo mocno angażowała jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie pomagali chorym i starszym mieszkańcom, robili zakupy, służyli transportem na szczepienia, otaczali mieszkańców powiatu troską i opieką i chwała im za to. Dziś wracamy do normalności. Za nami pierwsze gminne święta strażackie, przed nami zawody sportowo –pożarnicze, które wywołują ogromne emocje wśród lokalnej społeczności. Te powiatowe ustaliliśmy na 14 sierpnia 2022 roku, już dziś serdecznie zapraszamy, a z okazji Dnia Strażaka wszystkim Druhnom i Druhom życzymy dobrego zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i nieustającej satysfakcji z pełnionej społecznej służby. Niech Święty Florian czuwa nad Wami w każdym momencie” –mówi dh Zbigniew Kierkowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie, Starosta Pińczowski.

Z pożarnictwem za pan brat.

Szymon Wieczorek, Adam Tarka i Emilia Sowa – te osoby zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się w połowie maja. Powiatowy konkurs odbył się kilkanaście dni temu i miał bardzo uroczystą oprawę, a organizatorzy: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie oraz pińczowska KP PSP zadbali o atrakcyjne nagrody. Sponsorami strategicznymi wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Pińczowie i miejscowy Bank Spółdzielczy, konkurs wsparły ponadto lokalne firmy i instytucje: Dolina Nidy, Regesta S.A. Rigips, Saint –Gobain, DTS, Nadleśnictwo Pińczów, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Wodociągi Pińczowskie, Gomar Pińczów oraz oddział terenowy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Powiatowy turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Ta pierwsza pozwoliła wyłonić najlepsze „trójki” z grona wszystkich uczestników. Z kolei część ustna, podczas której uczniowie odpowiadali na wylosowane zestawy pytań, wskazała mistrzów.

W grupie najmłodszej (klasy I –IV) ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Szymon Wieczorek – SP nr 2 w Pińczowie
2. Gabriela Kukla – SP we Włoszczowicach
3. Małgorzata Skóra – SP w Stępocicach 

 

 Klasy V –VIII:

1. Adam Tarka – SP nr 2 w Pińczowie
2. Zuzanna Borzęcka – ZPO w Złotej
3. Amelia Czakalska – ZPO w Złotej

 

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Emilia Sowa – ZSZ w Pińczowie
2. Klaudia Mitręga – LO w Pińczowie
3. Kacper Berkowski – ZSCKR w Złotej

 konkurs_pozarniczy__1_.jpg

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy turnieju byli świetnie przygotowani, co nie jest łatwe zważywszy na tematykę poruszanych zagadnień. Powiatowy konkurs OTWP w Pińczowie od lat słynie z bardzo dobrej organizacji; w tym roku również zadbano, by młodzież nie nudziła się podczas sprawdzania prac pisemnych. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali w tym czasie ciekawy ratownictwa medycznego.

konkurs_pozarniczy__2_.jpg 

Zwycięzcy turnieju otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe oraz moc serdecznych gratulacji. Ciepłe słowa do uzdolnionej młodzieży skierował sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Marek Długosz, wicestarosta pińczowski Ryszard Barna oraz komendant powiatowy PSP w Pińczowie bryg. Grzegorz Karwat.

Emilii, Szymonowi i Adamowi życzymy pomyślności w etapie wojewódzkim!

konkurs pozarniczy (3)_1.jpg

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ważna informacja - ćwiczenia 9-13 maja 2022

Zgodnie z informacją otrzymaną z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ćwiczenia odbędą się bez użycia systemów dźwiękowych !!!! ...