Wiadomości - Aktualności

Młodzieżowy Sejmik zaprasza młodych

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-05-15 22:19:15 (czytane: 222)

W środę 11 maja, Powiat Pińczowski odwiedzili radni Młodzieżowej Rady Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W sali konferencyjnej pińczowskiej hali sportowej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące naboru do III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Gości powitał wicestarosta Ryszard Barna, sekretarz Wioletta Usnarska i przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Gołuszka.

Spotkanie prowadzili przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, Zofia Mogielska – przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji oraz Oskar Frydrych obecny wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Woj. Świętokrzyskiego.

Tłumaczyli oni, jak działa Młodzieżowy Sejmik, jakie ma zadania i jakie stwarza możliwości. Przekonywali, że głos młodych jest równie ważny jak dorosłych. Zachęcali do zgłaszania swoich kandydatur do trwającego obecnie naboru do III Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie pińczowskich szkół średnich  - Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica wraz z dyrektorami placówek Anną Golik oraz Tadeuszem Niewygodą. 

Młodzieżowe rady gminne i powiatowe również stają się coraz bardziej popularne w skali całego kraju.  Rada młodych to świetny organ doradczy i jego opinia pozwala spojrzeć z innej perspektywy na rozmaite sprawy dotyczące społeczności lokalnej, zwłaszcza problemów, z jakimi boryka się młodsza część naszej społeczności. Być może młodzież z naszych szkół zainteresuje się działalnością samorządową.

spotkanie_z_mlodzieza_1.jpg

spotkanie_z_mlodzieza_2.jpg 

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (82)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wernisaż wystawy o Kobietach w Policji

W środę, 11 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „95. rocznica...