Wiadomości - Aktualności

30 lat Państwowej Straży Pożarnej

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-05-27 14:40:37 (czytane: 211)

W tym roku Powiatowy Dzień Strażaka miał szczególną wymowę, był bowiem połączony z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

W pogodny poniedziałek 23 maja 2022 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zgromadzili się strażacy i licznie zaproszeni goście, których powitał komendant KP PSP w Pińczowie bryg. Grzegorz Karwat.

dzien_strazaka__2_.jpg 

W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, zastępca komendanta wojewódzkiego KWPSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, przewodniczący Rady Powiatu w Pińczowie Ireneusz Gołuszka, sekretarz powiatu Wioletta Usnarska, burmistrz MiG Pińczów Włodzimierz Badurak, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Woźniak, wójt Mirosław Walasek z Michałowa, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Wleciał, wójt Gminy Kije Tomasz Socha, burmistrz MiG Działoszyce Stanisław Porada, dyrektor Zakładu Karnego w Pińczowie ppłk Przemysław Hajos, komendanci policji nadkom. Tomasz Janik i podinsp. Krzysztof Jaskólski, kapelan straży pożarnych ks. kanonik Jan Staworzyński, radni powiatu i gmin, przedstawiciele instytucji i urzędów, a także lokalnych firm i przedsiębiorstw, które od lat wspierają działania straży pożarnej. Powiatowy Dzień Strażaka swoją obecnością uświetniły także poczty sztandarowe OSP reprezentujące każdą gminę w powiecie pińczowskim.

 dzien_strazaka__5_.jpg

Ważnym elementem strażackiego święta są odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla strażaków. W tym roku otrzymali je:
Awans do stopnia młodszego brygadiera:
 • st. kpt. Grzegorz Bucki
 • st. kpt. Sebastian Koziara
Awans do stopnia kapitana:
 • mł. kpt. Magdalena Pustelnik
 • mł. kpt. Marek Madej
Awans do stopnia aspiranta
 • •mł. ASP. Damian Wleciał
Awans do stopnia starszego ogniomistrza
 • ogn. Adam Pasternak
Awans do stopnia ogniomistrza
 • mł. ogn. Rafał Oziębłowski
Awans do stopnia starszego sekcyjnego
 •  sekc. Mateusz Janiec
Awans do stopnia sekcyjnego
 • st. str. Łukasz Bujak
Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymali:
 • mł. asp. Paweł Bajór
 • ogn. Tomasz Domagała

dzien_strazaka__1_.jpg 

Podziękowania za dobrą współpracę i nieustającą pomoc dla działań Państwowej Straży Pożarnej otrzymali przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji i zakładów pracy. Goście jednogłośnie orzekli, że tego, co robią strażacy nie da się przecenić. Przypominali o niegasnącym zaufaniu społecznym, o codziennym poświęceniu w ratowaniu drugiego człowieka, nierzadko z narażeniem własnego życia. Wszyscy goście podkreślali także ogromne zaangażowanie braci strażackiej w niesienie pomocy podczas pandemii covid-19, jak również w działania pomocowe dla uchodźców wojennych z Ukrainy. „Z całego serca dziękujemy za każdą minutę poświęconą dla drugiego człowieka. Bez was wiele zadań byłoby nie do wykonania” -mówił starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, emerytowany oficer PSP w Pińczowie, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie. Gospodarz powiatu, w asyście przewodniczącego i sekretarza, przekazał na ręce komendanta wojewódzkiego i powiatowego okolicznościowe listy gratulacyjne i upominki.

dzien_strazaka__3_.jpg 


Ciekawym i niezwykle istotnym elementem tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Strażaka było uroczyste przekazanie motolotni dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach. Maszyna została zakupiona ze środków LGD Ponidzie, przy wydatnym finansowym wsparciu Rady Powiatu w Pińczowie. Motolotnia pomoże zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, będzie także służyć do lotów widokowych. „Pamiętając o bogatych tradycjach lotniarskich i lotniczych Pińczowa rozwijamy skrzydła i korzystamy z największego potencjału naszego regionu. Niech Wam dobrze służy” –mówił starosta Kierkowski wręczając akt przekazania motolotni na ręce przedstawicieli OSP Pawłowice –druhny Pauliny Muchy oraz druhów: Piotra Wojniaka i Jacentego Kordyla. Strażakom gratulował także Janusz Zieliński, prezes Lokalnej Grupy Działania Ponidzie.

dzien_strazaka__4_.jpg 


Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów pod dowództwem st. kpt. Pawła Obważanka.

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na koncert "Jawor u źródeł kultury"

...