Z gospodarczą wizytą

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-03-06 09:23:08 (czytane: 303)

W ramach odwiedzin wszystkich samorządów w regionie, wojewoda świętokrzyski przyjechał także do rodzinnego powiatu pińczowskiego.

sspotkanie_z_wojewoda_2_1.jpg

W Starostwie Powiatowym w Pińczowie Zbigniew Koniusz spotkał się z gospodarzami powiatu, a rozmowy dotyczyły spraw najważniejszych dla mieszkańców całego Ponidzia.

Wojewoda Koniusz zapoznał się z priorytetowymi inwestycjami, tymi zaplanowanymi i tymi w trakcie realizacji. Starosta Zbigniew Kierkowski wspomniał o palących potrzebach w zakresie budownictwa drogowego. Mowa była m.in. o koniecznej modernizacji 300 –metrowego odcinka drogi prowadzącej do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach i 700 –metrowego odcinka „powiatówki”, od Gołuchowa do drogi krajowej nr 78.

Pojawił się również temat drogi powiatowej od Brześcia do Skowronna Górnego, za którym mocno lobbuje prezes tamtejszej jednostki OSP Michał Podlach. W trakcie rozmów o drogach wspomniano też o planowanej przebudowie drogi wojewódzkiej 766 z Pińczowa do Skrzypiowa. Warto tu wspomnieć, że po pokonaniu licznych trudności administracyjnych, prośba o pozwolenie na budowę już trafiła do wojewody. Po jej uzyskaniu marszałek województwa świętokrzyskiego będzie mógł rozpocząć prace.

Pińczowski szpital powiatowy był kolejnym tematem rozmów z gospodarzem województwa. Zbigniew Koniusz mocno interesuje się oddziałem neurologicznym i planami utworzenia oddziału rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Obecna na spotkaniu Małgorzata Dymek omówiła techniczne możliwości lokalizacji oddziałów.

Gospodarską wizytę zakończyła rozmowa o funkcjonowaniu pińczowskich szkół prowadzonych przez Powiat Pińczowski.

Spotkanie_z_wojewod__.jpg

Techniczne szczegóły tworzenia nowych oddziałów w szpitalu wyjaśniała ekspertka w tych sprawach –Małgorzata Dymek. W spotkaniu uczestniczył też Michał Leszczyński, członek Zarządu Powiatu Pińczowskiego (z lewej)