Ważna data dla harcerzy

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-03-03 10:00:13 (czytane: 182)

22 lutego 1857 roku w Londynie urodził się Robert Baden –Powell – jeden z założycieli światowego skautingu. Na tę okoliczność, każdego roku w lutym harcerze i zuchy spotykają się w Dniu Myśli Braterskiej, by oddać hołd swojemu patronowi. W Pińczowie to święto odbyło się 23 lutego, a uczestniczyła w nim również hm Jadwiga Irla, członkini Zarządu Powiatu Pińczowskiego, zaangażowana w działalność harcerską od czasów nauki w pińczowskim liceum. Radna Jadwiga Irla pogratulowała kierownictwu i harcerzom z Hufca ZHP w Pińczowie, podziękowała za szczytną działalność, a ZHP przekazało na jej ręce dyplom ze słowami wdzięczności dla władz Powiatu Pińczowskiego, za wsparcie i pomoc.

„Z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej, życzymy zuchowej radości rozświetlającej codzienność oraz prawdziwe harcerskich przygód, przynoszących przyjaciół i sprawności na całe życie. Mamy nadzieję, że nadal będziemy kroczyć wspólnym szlakiem, niosąc wartości braterstwa, pokoju, przyjaźni i służby na rzecz drugiego człowieka. Doceniamy Waszą aktywność i duże zaangażowanie dla rozwoju młodego pokolenia, zapewniając jednocześnie, że Rada Powiatu Pińczowskiego będzie zawsze wspierała harcerskie działania” –mówi Jadwiga Irla.

harcerze__1_.jpg

hm. Jadwiga Irla, radna Powiatu Pińczowskiego (w środku) w gronie wyróżnionych podziękowaniem od ZHP Pińczów

harcerze__2_.jpg

W uroczystości prowadzonej przez komendant Hufca ZHP Pińczów hm. Annę Steckiewicz (z lewej) uczestniczył także komendant Chorągwi Kieleckiej hm. Arkadiusz Szostak (z prawej)