Biwak harcerski w Pińczowe

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-03-02 13:05:25 (czytane: 2541)

Druhowie z Pierwszej Wielopoziomowej Chroberskiej Drużyny Harcerskiej "Przyjaciele Lasu" oraz druhowie z Kozubowa wzięli udział w biwaku harcerskim. W sobotę, 24 lutego spotkani się w Hali Sportowej w Pińczowie, gdzie zdobywali nowe sprawności.

Sobotni biwak harcerski w Pińczowie zorganizowano z okazji Dnia Myśli Braterskiej i rocznicy 100 - lecia Związku Harcerzy Polskich na Ponidziu. - W biwaku wzięło udział około 50 druhów z Chrobrza i z Kozubowa - właśnie przy tamtejszych szkołach działają drużyny harcerskie - informuje Anna Steckiewicz, koordynator biwaku.

W imieniu starosty pińczowskiego zuchów i harcerzy powitała Ewa Nowak ze starostwa powiatowego oraz dyrektor POKSTiR - Michał Klamiński. Biwak rozpoczął się uroczystym apelem i odśpiewaniem hymnu harcerskiego. Później przedstawiono ideę Dnia Myśli Braterskiej w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100 - lecie ZHP na Ponidziu.

Sportowe zmagania obserwowała także dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrobrzu  - Gabriela Kłap. Puchar dla drużynowego zwycięzcy odebrali uczniowie z Kozubowa, drugie miejsce przypadło drużynie z Chrobrza.

Sobotnie spotkanie było doskonałą okazją do integracji i nawiązania nowych przyjaźni między drużynami. Nie zabrakło gier, zabaw i śpiewania piosenek harcerskich. Na koniec harcerze i harcerki wzięli udział w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej.

harc.jpg

harc1.jpg