Sesja Rady Powiatu - zaproszenie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-09-26 10:40:08 (czytane: 1909)

Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego zaprasza na sesję Rady Powiatu, która odbędzie się w dniu 28 września 2018 roku (piątek) o godz.9.00 w budynku Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji przy ul.Republiki Pińczowskiej 42 w Pińczowie.

Proponowany porządek obrad przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie porządku dziennego obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja z wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2018 roku:
  • wystąpienie Skarbnika Powiatu,
  • opinia Komisji Budżetu i Finansów,
  • dyskusja.
5. Informacja na temat działalności Powiatowej Izby Rolnej w Pińczowie na rzecz poprawy sytuacji w rolnictwie:
  • wystąpienie Przewodniczącego Izby Rolnej,
  • dyskusja.
6. Informacja o funkcjonowaniu i zadaniach doradztwa rolniczego, realizowanych na terenie powiatu przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach rejon Pińczów:
  • wystąpienie Kierownika ŚODR rejon Pińczów,
  • dyskusja.
7. Uchwalenie programu współpracy samorządu powiatu pińczowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok:
  • wystąpienie Kierownika Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej,
  • opinia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji,
  • dyskusja,
  • podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy samorządu powiatu pińczowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok.
8. Raport z realizacji  Programu Ochrony Środowiska  dla powiatu pińczowskiego na lata 2013-2016 z perspektywą na lata 2017-2020:
  • wystąpienie Kierownika Wydziału Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska,
  • dyskusja,
  • podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska  dla powiatu pińczowskiego na lata 2013-2016 z perspektywą na lata 2017-2020
9. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2017/2018:
  • wystąpienie Kierownika Wydziału Spraw Społecznych,
  • opinia Komisji Oświaty Kultury Turystyki i Sportu,
  • dyskusja.
10. Informacja na temat analizy oświadczeń majątkowych Radnych Rady Powiatu za 2017 rok przeprowadzonej przez Przewodniczącego Rady Powiatu.
11.Informacja na temat analizy oświadczeń majątkowych członków zarządu powiatu, pracowników, kierowników wydziałów i jednostek organizacyjnych Starostwa za 2017 rok przeprowadzonej przez Starostę Powiatu Pińczowskiego.
12.Informacja na temat analizy oświadczeń majątkowych Radnych Rady Powiatu, członków zarządu powiatu, pracowników, kierowników wydziałów i jednostek organizacyjnych Starostwa za 2017 rok przeprowadzonej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego. .
13.Podjęcie uchwał:
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Pińczowskiego na lata 2018-2033,
  • w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2018 rok,
  • w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVIII/199/2018 Rady Powiatu w Pińczowie z dnia 27 marca 2018 roku w sprawie  określenia zadań finansowanych w 2018 roku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • w sprawie szczegółowych zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych przez mieszkańców powiatu pińczowskiego,
  • w sprawie zmiany w regulaminach wyboru przewodniczącego i  wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Pińczowie,
  • w sprawie zmian w Statucie Powiatu Pińczowskiego.
14.Interpelacje i zapytania radnych.
15.Wolne wnioski i oświadczenia radnych.
16. Zakończenie obrad.

Rady Powiatu