Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-10-22 08:38:23 (czytane: 1904)

Pracownicy Placówki Terenowej KRUS w Pińczowie odbyli cykl spotkań na temat bhp w rolnictwie z pierwszakami z terenów wiejskich powiatu pińczowskiego.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Pińczowie wspólnie z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej przeprowadziła wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich powiatu pińczowskiego cykl pogadanek na temat: „Upadek w KRUSikowie to nie przypadek”.

W czasie spotkań uczniowie przedstawiali kostiumowe scenki sytuacyjne przygód pszczółki Kruszynki i bączka Okruszka, których bohaterowie pokazali jak łatwo ulec upadkom podczas prac rolniczych. Dzieci poprzez zabawę i rozmowy dowiedziały się o zagrożeniach i unikaniu ich oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa na terenie gospodarstwa rolnego.

Uczestnicy otrzymali upominki o charakterze prewencyjnym, kolorowankę pt. „W KRUSikowo” oraz opaski i worki z elementami odblaskowymi.  Ogółem w spotkaniach wzięło udział ponad 350 uczniów z ośmiu szkół podstawowych powiatu pińczowskiego w tym szkoły podstawowe w Brześciu, Młodzawach Dużych, Starej Zagości, Michałowie, Górach, Sędowicach, Węchadłowie i Kozubowie.

Dobrej zabawy nie było końca!

krusikowo__1_.jpg

krusikowo__2_.jpg