Wielka Gala Rolnik Roku pełna emocji.

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-11-07 15:15:55 (czytane: 1948)

W piątek 3 listopada poznaliśmy laureatów Plebiscytu Rolnik Roku 2017, Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2017, Agro-Wypoczynek, Agro-Biznes oraz Firma Przyjazna Rolnikowi. Podczas gali nagrodzono wielu uczestników, świetne miejsca w plebiscycie zdobyli nominowani z powiatu pińczowskiego.

Każdy z uczestników konkursu wyróżnia się pracowitością, rozwija swoje gospodarstwo i prowadzi je z wykorzystaniem nowych technologii, jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości w zróżnicowaniu produkcji dla podniesienia jakości i efektywności prac – mówił podczas gali redaktor Stanisław Wróbel.

Z naszego powiatu dużym sukcesem może pochwalić się Dominik Nogajczyk z Rębowa, który w Złotej Dziesiątce plebiscytu Rolnik Roku 2017 zajął drugie miejsce. Zwycięzca zaimponował komisji pomysłową produkcją ostropestu. Na 42 hektarach uprawia rośliny motylkowe oraz pszenicę. Pozostałymi laureatami w powiecie pińczowskim zostali: Grzegorz Maj z Czechowa, który prowadzi produkcję roślinną - uprawia pszenicę, rzepak i groch siewny oraz Tomasz Bardzyński z Wrocieryża, który na 60 hektarach prowadzi uprawy mięty, pietruszki, kukurydzy i zbóż.

W kategorii Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2017 laureatkami w naszym powiecie zostały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Skałczanki” z Bogucic Pierwszych, które zajęły pierwsze miejsce.

Wyróżnienie otrzymały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stawiszycach oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Skowronianki” ze Skowronna.

Wygranym serdecznie gratulujemy!

rolnik_roku.jpg