Życzenia z okazji Międzynarodowego Święta Konsumentów

Dodał: monika.strojna Data: 2021-03-15 09:12:11 (czytane: 1071)

Z okazji Międzynarodowego Święta Konsumentów, składam Konsumentom zadowolenia z dokonanych zakupów, udanych transakcji, korzystnych i prawidłowo realizowanych umów konsumenckich, dobrej jakości zakupionych towarów oraz poszanowania praw konsumentów przez przedsiębiorców.

Prawo do prawdziwej i rzetelnej informacji, do swobody wyboru, do bezpieczeństwa i do reprezentacji – są to cztery prawa konsumentów sformułowane w 1962 r. przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Było to pierwsze w historii publiczne uznanie praw konsumentów i wyraźne zaakcentowanie ochrony ich interesów. W rocznicę jego przemówienia skierowanego do amerykańskiego Kongresu obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta.

Po raz pierwszy ten dzień świętowany był w 1983 r., a w Polsce idea tego święta oficjalnie pojawiła się w 2000r. Dzień ten jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, ponieważ każdy z nas jest konsumentem bez względu na płeć, wiek, kulturę, religię, wykształcenie czy pełnione role społeczne. Kupujemy codziennie, a każda przez nas wydana złotówka stanowi o naszej zależności od konsumpcji.

/Joanna Chałuda - Powiatowy Rzecznik Konsumentów/