Wiadomości - Aktualności

Bezpieczeństwo to sprawa nadrzędna

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-02-22 09:05:01 (czytane: 366)

We wtorek 16 lutego, w pińczowskiej hali sportowej, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Tematów pilnych było sporo, od pandemii koronawirusa, przez zagrożenie nagłymi roztopami, aż do sytuacji epidemiologicznej związanej z groźnymi chorobami wśród zwierząt hodowlanych.

Rozmowy rozpoczęto od zagrożenia powodziowego. W związku z zapowiadanym, nagłym skokiem temperatury, na naszym terenie może dojść do gwałtownych roztopów i związanych z nimi podtopień. Jak mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, powiat jest na to przygotowany. Trwa przegląd magazynów przeciwpowodziowych w gminach i w powiecie, a strażacy ochotnicy są zwarci i gotowi do działań.  

Drugim, nie mniej ważnym punktem dyskusji była sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Obecny na spotkaniu dyrektor buskiego Sanepidu Krzysztof Socha powiedział o przygotowaniach do nadejścia III fali epidemii. Tu głos zabrał także komendant pińczowskiej policji, która wspiera służby sanitarne w nadzorowaniu osób pozostających w izolacji lub kwarantannie. W trakcie rozmów pojawiła się także kwestia szczepień p/covid-19; mieszkańcy z pierwszej grupy bez problemów docierają na wyznaczone godziny do punktów szczepień, w czym wspierają ich jednostki OSP, niestety, wskutek opóźnionych dostaw nie wszyscy mogą być zaszczepieni w zaplanowanym czasie.  

Obok pandemii koronawirusa musimy zmagać się również z zakaźnymi chorobami drobiu i zwierząt hodowlanych. Obecna na spotkaniu Magdalena Lewińska – Powiatowy Lekarz Weterynarii, przekazała informacje dla rolników dotyczące przestrzegania koniecznego reżimu sanitarnego w przypadku ptasiej grypy i ASF. 

Na zakończenie rozmawiano o ewentualnym powrocie do szkół starszych roczników. Dyrektorzy powiatowych placówek potwierdzili swoje przygotowanie w tym zakresie. Omówiono też zagadnienie zimowego utrzymania dróg. 

W posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego udział wzięli: starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna, radni: Jadwiga Irla, Irena Moskwa, Bogusław Chałuda i Michał Leszczyński, samorządowcy z gmin: wójt Tadeusz Sułek ze Złotej, Mirosław Walasek z Michałowa, Tomasz Socha z Kij, naczelnik Michał Ryk z pińczowskiego ratusza, dyrektor buskiego Sanepidu Krzysztof Socha i pińczowskiej weterynarii Magdalena Lewińska, dyrektorzy szkół: Anna Golik, Tadeusz Niewygoda i Andrzej Cepak, dyrektor PZD Sławomir Kobus oraz komendanci służb mundurowych, Jarosław Kosik z policji i Grzegorz Karwat ze straży pożarnej. 

 zarzadzanie_kryzysowe.jpg

 

zarzadzanie_kryzysowe_3.jpg

 

zarzazanie_kryzysowe_2.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

JAKOŚĆ POWIETRZA - ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Kielcach informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego...