Wiadomości - Aktualności

Bezpośredni kanał sprzedaży polskiej żywności do gastronomii

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-05-27 14:57:08 (czytane: 262)

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej informuje, że wysiłkiem środowisk gospodarczych oraz ekspertów rynku uruchomiono nowy, bezpośredni, ogólnopolski kanał sprzedaży żywności do gastronomii.

 warzywa.jpg

Miło nam poinformować, że wysiłkiem środowisk gospodarczych oraz ekspertów rynku uruchomiono nowy, bezpośredni, ogólnopolski kanał sprzedaży żywności do gastronomii. Nowoczesna platforma foodbuy.pl pozwala na stałe dostarczanie produktów z najdalszych zakątków Polski do kilkudziesięciu tysięcy lokali gastronomicznych bez pośrednictwa innych podmiotów. Takie rozwiązanie daje przełomową możliwość realnych oszczędności w gastronomii ale też nowy kanał sprzedaży i znaczące zwiększenie rentowności po stronie polskich rolników i przetwórców żywności.

W związku z rozwojem tego społeczno – gospodarczego przedsięwzięcia uprzejmie prosimy o pomoc w zawiadomieniu wszystkich kluczowych dla regionalnego rolnictwa i przetwórstwa spożywczego podmiotów, instytucji i środowisk. Proszę też, jeśli to możliwe, o wsparcie medialne w regionie. Bardzo nam zależy aby rolnikom i producentom żywności z Państwa powiatu, w sposób systemowy i opłacalny, szeroko otworzyć drzwi do ogromnego rynku gastronomicznego.

Jestem przekonany, że w postpandemicznej rzeczywistości, obarczonej również wysoką inflacją i innymi niepewnościami, nasze wspólne działanie pozwoli dać realne wsparcie tysiącom mieszkańców Państwa powiatu utrzymujących się z gastronomii i produkcji rolnej. Ciężko nam się pogodzić z tym, że żywność, która trafia do gastronomii, u producenta jest kupowana przez pośredników niemal za bezcen, a na końcu tego łańcucha, dla gastronomów, jej cena jest windowana do granic możliwości.

Nasz projekt ma charakter w pełni rynkowy choć niekomercyjny. Operator foodbuy.pl nie jest pośrednikiem, nie jest pobierana ani marża ani prowizja a jedynie drobne opłaty serwisowe, utrzymujące system i proces zakupowy. Bardzo Państwa proszę o wsparcie tej gospodarczej inicjatywy. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami naszego działania na stronie foodbuy.pl

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

30 lat Państwowej Straży Pożarnej

W tym roku Powiatowy Dzień Strażaka miał szczególną wymowę, był bowiem połączony z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej....