Wiadomości - Aktualności

Chemioterapia już w Pińczowie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-12-22 14:05:17 (czytane: 1536)

Środa 20 grudnia 2017 roku – to będzie pamiętna data w dziejach pińczowskiego szpitala i Pińczowa w ogóle.

Tego dnia władze województwa i powiatu, wraz z dyrekcją pińczowskiego szpitala i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii uroczyście powołały do życia nowy oddział pińczowskiej lecznicy – chemioterapię, będącą zamiejscową placówką ŚCO. 

Wydarzenie to uwieńczyło kilkumiesięczne starania gospodarzy powiatu pińczowskiego i kierownictwa ZOZ Pińczów. Oddział realnie zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2018 roku.

W uroczystym otwarciu udział wziął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, dyrektor ŚCO prof. Stanisław Góźdź, lek.med. specjalista radiolog Marlena Horowus, która będzie kierowała pińczowską chemioterapią, gospodarze gmin z terenu powiatu pińczowskiego, radni powiatowi ze starostą Zbigniewem Kierkowskim i wicestarostą Ryszardem Barną, służby mundurowe oraz personel medyczny szpitala powiatowego w Pińczowie.

Nowy oddział poświęcił kapelan szpitala, o. Eryk posługujący w klasztorze na Mirowie. Obecny był także o. Wojciech Madej.

„Powstająca właśnie placówka to nasz zamiejscowy oddział, będący niejako pierwszymi drzwiami do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Oczywiście nikomu nie życzymy, by musiał do nas trafić, ale gdy przydarzy się choroba, to pierwszy kontakt z lekarzami będzie tu – na miejscu. Tu będzie także chemioterapia. Myślę, że jest to wielkie udogodnienie dla pacjentów nowotworowych z południowej części województwa świętokrzyskiego” - mówił prof. Stanisław Góźdź.

Wszystkim mieszkańcom Powiatu Pińczowskiego na święta i Nowy Rok życzymy dużo zdrowia.

 onko0.JPG

onko3.JPG

onko.JPG 

onko1.JPG 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia Świąteczne

...