Wiadomości - Aktualności

Chemioterapia w Pińczowie

Dodał: monika.strojna Data: 2017-11-10 11:38:31 (czytane: 858)

Radio Kielce: Jeszcze w tym roku rozpocznie działalność oddział chemioterapii dziennej w szpitalu w Pińczowie. Będzie filią Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, z którym pińczowska lecznica podpisała w czerwcu umowę na świadczenie usług z zakresu diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory.

Obraz_008.jpg 

Jak informuje rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Izabela Opalińska, trwają ostatnie procedury rejestracyjne placówki w Narodowym Funduszu Zdrowia. Dobiega również końca  wyposażenie oddziału. W zeszłym tygodniu obiekt przeszedł pomyślny odbiór Sanepidu. Izabela Opalińska dodała, że na oddziale znajdą się cztery stanowiska do chemioterapii. Niewykluczone, że jeśli zapotrzebowanie będzie większe, pojawią się kolejne.

Dyrektor szpitala w Pińczowie, Bartosz Stemplewski, wyjaśnia, że oddział chemioterapii dziennej będzie się mieścił w miejscu zlikwidowanego oddziału ginekologii i położnictwa. Dodaje, że dzięki filii mieszkańcy powiatów: pińczowskiego, kazimierskiego oraz buskiego będą mieć szybszy dostęp do leczenia chorób nowotworowych.

Chorób nowotworowych jest niestety coraz więcej, w związku z tym świadczenia z tego zakresu są coraz bardziej potrzebne.

- Z tych najbardziej deficytowych świadczeń na południu regionu mamy już kardiologię, niebawem ruszy onkologia, czynimy również starania o uruchomienie w naszym szpitalu neurologii - powiedział dyrektor pińczowskiej leczniczy.   

Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 5400 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Oddział chemioterapii dziennej w Pińczowie będzie trzecim po oddziale w Kielcach i Starachowicach w regionie, natomiast filie terenowe ŚCO, w których udzielane są porady onkologiczne funkcjonują obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Staszowie, Busku-Zdroju, Sandomierzu i w Końskich.

źródło: Radio Kielce

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów

7 listopada 2017 r. został ogłoszony otwarty konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowany...