Wiadomości - Aktualności

Ciekawe projekty za dużą kasę

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-02-28 15:02:34 (czytane: 316)

486 tysięcy 893 złote – na tak zawrotną sumę opiewają projekty realizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. bł. Ks. Józefa Pawłowskiego w Pińczowie.

Ogromne zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli placówki przyniosło wymierny -konkretny efekt, z którego z powodzeniem korzystają uczniowie i podopieczni SOSW. W tej części artykułu zaprezentujemy Państwu cztery kolejne projekty realizowane przez szkołę.

100 tysięcy złotych – tyle wynosi dofinansowanie, jakie placówka uzyskała w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu 2019 – 2023”. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu stołówki i kuchni szkolnej. Oprócz niezbędnych remontów, które przeprowadzono w okresie wakacyjnym, zakupiono nowoczesny sprzęt i urządzenia AGD i zlikwidowano kuchnię węglową. Miejsce pieca zajęła nowoczesna kuchnia gazowa i indukcyjna. „Dzięki tym zabiegom praca w kuchni będzie bezpieczna i efektywna, a posiłki będą spożywane w przyjaznym i estetycznym otoczeniu” -podkreślają pracownicy SOSW

 sosw.jpg W zmodernizowanej kuchni zainstalowano nowoczesne urządzenia

 Kolejne dofinansowanie uzyskano dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pińczowie. Kwota 49 tysięcy 994 pochodzi z programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” uruchomionego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wsparciem ty objęto uczniów posiadających orzeczenia o niepełnosprawności intelektualnej, fizycznej lub sprzężonej. Łącznie SOSW skorzystał z trzech rodzajów wsparcia: na zakup środków ochrony, na zakup wyposażenia po wystąpieniu choroby oraz na zakup sprzętu i wyposażenia podnoszącego poziom bezpieczeństwa sanitarnego placówki. Za przekazane środki zakupiono m.in. sprzęt AGD i wyposażenie oraz odzież wierzchnią.

Dobrze napisany wniosek pozwolił na uzyskanie dofinansowania w ramach 28 edycji akcji charytatywnej Telewizji Polskiej „Reklama Dzieciom 2020”. Placówka otrzymała środki w wysokości 16 tysięcy 790 złotych, dzięki czemu utworzono salę arteterapii, zakupiono nowe funkcjonalne kolorowe meble, szafki, krzesła, stoliki, suszarki plastyczne, sztalugi i tablice korkowe. Sala została wyremontowana oraz doposażona w narzędzia i materiały plastyczne. „Dzięki temu możliwe jest prowadzenie efektownych zajęć z wykorzystaniem konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik plastycznych” -podkreślają nauczyciele ośrodka.

 SOSW1.jpgKolorowe meble ocieplają wnętrza klas

„Raz dwa trzy – zdrowie wygrywasz TY” -ten projekt przygotowany został przez pracowników SOSW – członków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomocna Dłoń” we współpracy z Auchan Kielce. Fundacja Auchan przekazała na rzecz młodzieży 8100 Euro czyli 36 tysięcy 598 złotych. Pozyskane środki wykorzystano na doposażenie ogródka terapeutycznego, który wzbogacił się o kosz do gry, panel muzyczny, stół szachowy, panel kółko – krzyżyk. Wewnątrz budynku szkoły i internatu powstała strefa gier i zabaw dzięki różnorodnym naklejkom podłogowym wspierającym nie tylko zabawę ale i naukę. Ponadto zakupiono akcesoria do gier i zabaw ruchomych oraz edukacyjne gry planszowe, które wykorzystano jako narzędzia terapeutyczne kształcące i sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Projekt zakłada również działanie wolontariackie hipermarketu Auchan Kielce. Jednym z nich jest przeprowadzona w okresie przedświątecznym akcja „Spełnij marzenie dziecka na święta”. Dzięki niej, każdy uczeń SOSW otrzymał wymarzony, spersonalizowany sprzęt świąteczny.

Szef placówki podkreśla, że uzyskane przez szkołę dotacje to duża zasługa nauczycieli i wychowawców.„Za wszelką pomoc dziękujemy także Zarządowi i Radzie Powiatu Pińczowskiego. Bez ich zgody i bez zabezpieczenia wkładu własnego realizacja tych projektów nie byłaby możliwa” -mówi dyrektor SOSW Andrzej Cepak.

SOSW2.jpg Ogród urządzono z projektu „Raz, dwa, trzy - zdrowie wygrywasz Ty"


 

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Potężne środki na drogi powiatowe

Wsparcie w wysokości 4 miliony 919 tysięcy 530 złotych otrzymał Powiat Pinczowski na remont dróg powiatowych...