Wiadomości - Aktualności

Ciuchcia Expres Ponidzie pod nowym nadzorem

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-10-18 11:40:08 (czytane: 310)

Ciuchcia Ekspres Ponidzie, która dotychczas była spółką zarządzaną przez 7 samorządów przejdzie już wkrótce pod nadzór Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych – jako jednostki reprezentującej Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Ciuchcia Ekspres Ponidzie, która dotychczas była spółką zarządzaną przez 7 samorządów przejdzie już wkrótce pod nadzór Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych - jako jednostki reprezentującej Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Takie wstępne decyzje zapadły na początku tego roku, a w tej chwili trwa proces przekształcania. 

Dodajmy, że gminy i powiaty, które dotąd miały udział w spółce(powiat pińczowski i jędrzejowski, oraz gminy: Pińczów, Kije, Jędrzejów i Imielno) nadal będą wspierać działalność ciuchci. Wydaje się , że to najlepszy sposób na ratowanie jednej z największych atrakcji turystycznych Ponidzia.

Kilka dni temu malownicze tereny poprzez które przejeżdża ciuchcia, z bliska podziwiał marszałek Andrzej Bętkowski. Gospodarzowi województwa towarzyszyli: wicemarszałek Marek Bogusławski i dyrektorzy Jacek Sułek - odpowiedzialny za fundusze unijne i Maciej Długosz - odpowiedzialny za turystykę województwa. Goście podróżowali drezynami po odcinku miedzy Umianowicami, a Stawami sprawdzając stan torów i estakad.

W role gospodarzy terenu wcielili się starostowie powiatu pińczowskiego: Zbigniew Kierkowski i Ryszard Barna oraz dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych - Tomasz Hałatkiewicz oraz Marcin Piszczek - burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów Marcin Piszczek.

    /Źródło: Tygodnik Ponidzia/ 

ciuchcia__2_.jpg

ciuchcia__1_.jpg 

ciuchcia__3_.jpg 

ciuchcia__4_.jpg 

ciuchcia__6_.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekompensaty od Nowej Telefonii - decyzja UOKiK

Składałeś reklamację lub skargę na podszywanie się przez Nową Telefonię pod twojego dotychczasowego operatora? Firma wypłaci ci 60 zł rekompensaty,...