Wiadomości - Aktualności

Coraz bliżej do remontu kapliczki św.Anny

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-02-20 10:27:30 (czytane: 626)

Niedawno informowaliśmy o planach powiatu dotyczących remontu zabytkowej kaplicy świętej Anny w Pińczowie. Ponieważ zadanie wymaga współpracy województwa, powiatu i gminy, 13 lutego w siedzibie starostwa powiatowego odbyły się kolejne rozmowy, wstępnie finalizujące projekt.

Tego dnia gośćmi starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego były Agata Binkowska, członek zarządu województwa świętokrzyskiego oraz Ewa Kapel–Śniowska, zastępca dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Rozmowy w starostwie troczyły się na kilka tematów. Panie, które gościły w Pińczowie poruszyły temat jubileuszowych obchodów 20-lecia samorządu powiatowego i wojewódzkiego, które przypadają na ten rok. Rozmawiano o organizacji uroczystości i najważniejszych wydarzeniach z tym związanych. 

Podczas rozmowy z przedstawicielkami marszałkowskich władz starosta Zbigniew Kierkowski poruszył również temat dalszych losów zabytkowej ciuchci Express Ponidzie, która dzięki dobrej współpracy samorządów ma coraz większe szanse na remont. 

anna3_1.jpg

 

Spotkanie z członkiem zarządu województwa było także dobrą okazją do lobbowania tematu niezwykle ważnego dla turystycznej przyszłości miasta. Chodzi oczywiście o renowację kapliczki świętej Anny. Gospodarz powiatu zaprosił panie na mały spacer po wzgórzu świętej Anny, by mogły na własne oczy przekonać się o konieczności prac renowacyjnych. Zarówno Agata Binkowska, jak i Ewa Kapel–Śniowska nie kryły zachwytu na widok kapliczki i panoramy miasta rozciągającej się ze wzgórza. 

Przypomnijmy, że podczas styczniowej wizyty w Pińczowie, Paweł Sobczyński - konserwator zabytków, który w ramach pracy magisterskiej opracował wstępny projekt remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy, mówił - Renowacja będzie obejmować działania zewnętrze, wewnętrzne, a także zagospodarowanie terenu wokół kapliczki i uczynienie z niej prawdziwej atrakcji turystycznej. Teraz musimy poczekać na zezwolenie przeprowadzenia renowacji. Ramy czasowe inwestycji zależą także od tego, czy uda się pozyskać na nie pieniądze.

Pierwsze kroki już podjęto, na sesji Rady Powiatu pod koniec stycznia przyjęto budżet, w którym ujęto 200 tysięcy złotych na renowację zabytkowej kaplicy w Pińczowie. Pieniądze będą wkładem własnym przy składaniu wniosku o dofinansowanie projektu renowacji. O postępach będziemy informować na bieżąco. 

 anna0.jpg


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kwalifikacja wojskowa dobiegła końca

W dniach od 1 do 14 lutego 2018r. na terenie powiatu pińczowskiego przeprowadzona została kwalifikacja wojskowa. ...