Wiadomości - Aktualności

Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala w Pińczowie

Dodał: monika.strojna Data: 2019-12-03 13:32:17 (czytane: 230)

Pacjenci powiatowego szpitala w Pińczowie będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach – mówił marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przekazując umowę na unijne dofinansowanie modernizacji placówki. Wartość inwestycji, która rozpocznie się wiosną przyszłego roku, to ponad 5,5 miliona złotych

 wizyta_marszalka.jpg

 – Otrzymane dofinansowanie umożliwi poprawę efektywności energetycznej, ekologicznej i ekonomicznej szpitala – podkreśla Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski.

W ramach inwestycji w pięciu obiektach, należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej, zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz wentylacji, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, a także oświetlenie na energooszczędne. Projekt zakłada również ocieplenie budynków, zastosowanie systemu zarządzania energią oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

– Rezultatem przeprowadzonych prac będą oszczędności dla placówki bez szkody dla pacjentów – podsumowuje Krzysztof Słonina, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Unijne dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego to ponad 4 miliony 100 tysięcy złotych.  Jak informuje starosta pińczowski, przetarg na wyłonienie wykonawcy prac w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu, a  ich rozpoczęcie planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Przekazanie umowy na dofinansowanie projektu było jednym z elementów wizyty gospodarskiej marszałka Andrzeja Bętkowskiego w Pińczowie. Z włodarzami oraz radnymi powiatu i miasta, a także przedstawicielami instytucji kultury i zdrowia rozmawiał o najważniejszych przedsięwzięciach, między innymi inwestycjach drogowych oraz kulturalnych, w tym remoncie zabytkowej kaplicy św. Anny w Pińczowie.

Szef regionu obejrzał także zbiory Muzeum Regionalnego, prezentujące dzieje Ziemi Pińczowskiej.

/źródło: strona Urzędu Marszałkowskiego/

 

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy o konkursach Ministra Sportu i Turystyki

Terminy na składanie wniosków do Ministerstwa Sportu i Turystyki na różnorodne działania sportowe w 2020 roku mijają w grudniu. Zapraszamy...