Wiadomości - Aktualności

Dom Pomocy Społecznej w czasie pandemii

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-04-27 15:15:06 (czytane: 157)

Chwile grozy przeżyli w świąteczne dni mieszkańcy i personel DPS w Pińczowie. U siedmiu podopiecznych stwierdzono stan podgorączkowy, co jest jednym z objawów zakażenia SARS- CoV-2.

Podjęto natychmiastowe procedury wymagane w takich okolicznościach, odizolowano gorączkujących, poinformowano o tym odpowiednie służby i pobrano wymazy do testów. Na szczęście 22 godziny później dały one wynik negatywny i wszyscy odetchnęli z ulgą. 

Dziś dyrektor Krzysztof Wasik opowiada o tym spokojnie, ale jak mówi święta były wyjątkowo stresujące. Szef DPS dziękuje dziś wszystkim, którzy w ten ciężki czas stanęli na wysokości zadania i wsparli placówkę.  

W pierwszej kolejności dziękuję  moim nieocenionym pracownikom, którzy byli przy podopiecznych nieprzerwanie przez 36 godzin. To były najdłuższe godziny spędzone w palcówce. Wiem, bo też z nimi byłem – mówi Krzysztof Wąsik. 

Dyrektor dziękuje również  władzom powiatu pińczowskiego i województwa świętokrzyskiego, a także służbom buskiego SANEPIDU za szybką reakcję i wsparcie logistyczne. 

Dziękuję także tym pracownikom naszego DPS, którzy mimo zagrożenia deklarowali chęć przybycia do pracy i niesienia pomocy, nawet  jeśli oznaczałoby to zamknięcie w placówce na wiele dni. Mieć takich pracowników to ogromna radość - dodaje dyrektor. 

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, placówka funkcjonuje normalnie, a kila dni temu otrzymała dużą pomoc rzeczową, która jeszcze bardziej pomoże w czasie pandemii. 

Wojewoda świętokrzyski przekazał pińczowskiemu Domowi Pomocy Społecznej kombinezony ochronne, fartuchy jednorazowe, środki do dezynfekcji i maseczki ochronne, także z filtrem HEPA. Maski i środki do odkażania przysłała także fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

dps.jpg 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Silny wiatr - ostrzeżenie

...