Wiadomości - Aktualności

Dotacja dla pińczowskiego szpitala

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-11-17 11:16:43 (czytane: 476)

2 miliony złotych – taką kwotę otrzyma Zespół Opieki Zdrowotnej z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

O wsparcie lecznicy rządowymi środkami wnioskowano dwa razy – 19 marca i 10 sierpnia tego roku. Udało się za drugi razem. 5 listopada 2020 roku prezes Rady Ministrów, Rozporządzeniem nr 184 zwiększył wydatki budżetowe w części, którą dysponuje wojewoda świętokrzyski. Dzięki temu do pińczowskiego szpitala trafią 2 miliony złotych.  

Symboliczne przekazanie dofinansowania miało miejsce we wtorek 16 listopada br. W spotkaniu uczestniczył poseł Krzysztof Lipiec oraz wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, którzy na ręce gospodarza powiatu, starosty Zbigniewa Kierkowskiego oraz dyrektora placówki leczniczej Krzysztofa Słoniny złożyli wspomnianą dotację. 

Dzięki dotacji uda nam się zrobić coś, co już dawno czeka na realizację – wymiana dwóch wind osobowych. Poza tym zamierzamy zakupić nowy laparoskop i kolonoskop, a także zestaw do endoskopii kręgosłupa. Nasze plany obejmują też zakup aparatu do znieczulenia i respiratora – wylicza dyrektor placówki Krzysztof Słonina. 

Warto wspomnieć też o budowie zbiornika rezerwowego na zaopatrzenia w wodę użytkową dla szpitala i założeniu centralnej stacji uzdatniania wody. 

To największe inwestycje, jakie zaplanowaliśmy do realizacji  w ramach dotacji. Bardzo dziękujemy wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi i staroście pińczowskiemu Zbigniewowi Kierkowskiemu za dobrą współpracę, która  zaowocowała tak pozytywnymi efektami – mówi dyrektor Słonina 

Pozyskane środki pozwolą na doposażenie placówki zwiększenie komfortu pracy personelu jak i poprawę warunków dla pacjentów korzystających z placówki.

dotacja_zoz.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ośrodek Szkolenia Młodzieży ogłasza nabór

...