Wiadomości - Aktualności

Dożynki Wojewódzkie - Opatów 2019

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-09-11 14:11:20 (czytane: 602)

1 września 2019 roku w Opatowie odbyły się XIX Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie.

Zgodnie z tradycją uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie pw. Św. Marcina w Opatowie. Po zakończonej eucharystii zebrani, tworząc dożynkowy korowód, przeszli na opatowski rynek, gdzie rozpoczął się obrzęd dożynkowy przygotowany przez Wojewódzki Dom Kultury z udziałem delegacji powiatowych, które ośpiewały i obtańczyły swoje wieńce, wyłonione w konkursach powiatowych.

DozynkiWojwo.jpg 

DozynkiWojew__2_.jpg 

Powiat Pińczowski godnie reprezentował wieniec dożynkowy Koła Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach z gminy Michałów. Wieniec ten wyłoniony został w ramach Konkursu Wieńców Dożynkowych na Dożynkach Powiatowych, które odbyły się tydzień wcześniej, tj. 1 września br. w Michałowie. Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach otrzymało wyróżnienie.

dozynkiwojew.jpg 

Laureatem Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Opatowie został wieniec z Sandomierza. 

Tak jak w latach ubiegłych, Dożynkom Wojewódzkim towarzyszyły wystawy rolnicze płodów rolnych, maszyn i urządzeń do produkcji rolnej oraz stoiska z rękodziełem. Wystawy Kół Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały regionalne produkty żywnościowe i kulinarne oraz ich wyroby wzbudzały duże zainteresowanie wśród zebranych, którzy mogli zasmakować w kuchni regionalnej naszego województwa.

Wydarzeniu towarzyszyły także liczne występy artystyczne, natomiast gwiazdą wieczoru był zespół „Brathanki”.Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiany w obrocie paliwami opałowymi

W związku ze zmianami przepisów dotyczących obrotu paliwami opałowymi, które weszły w życie od 1 września 2019 Urząd Skarbowy przygotował...