Wiadomości - Aktualności

Gospodarze powiatu i gmin rozmawiali o przyszłości i rozwoju

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-05-17 09:13:53 (czytane: 295)

12 maja 2021 roku, w pińczowskiej hali sportowej odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Pińczowskiego.

Na zaproszenie władz powiatu, na konwent przybyli: burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada, wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek oraz wójt Gminy Kije Tomasz Socha. Powiat Pińczowski reprezentował starosta Zbigniew Kierkowski, przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusz Gołuszka oraz wicestarosta Ryszard Barna.

W spotkaniu uczestniczyli również goście z Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego – kierownik Łukasz Łaganowski oraz starszy specjalista Jakub Oczkowski.  

Priorytetowym tematem rozmów były przyszłe kierunki rozwoju Powiatu Pińczowskiego, zwłaszcza te związane z pozyskiwaniem dotacji unijnych dostępnych w nowej perspektywie finansowej. Poruszono m.in. zagadnienia powiatowego klastra energetycznego, tworzenia giełdy rolno –spożywczej, ponidziańskiej strefy aktywności gospodarczej czy szlaku turystycznego „Nida”. Goście z Kielc zaprezentowali z kolei planowany przebieg trasy rowerowej regionu świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Powiatu Pińczowskiego. Informacje te pomogą gospodarzom pińczowskich gmin w budowaniu sieci dróg rowerowych na swoich terenach.  

Uczestnicy konwentu rozmawiali o tegorocznych Dożynkach Powiatowych; ustalono, że w związku z pandemią, odbędą się one, jak rok temu – w symbolicznej, mocno okrojonej formie. Gospodarze gmin z terenu Powiatu Pińczowskiego przyjrzeli się również projektowi nowej ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Panowie wypracowali swoje stanowisko i przekazali je do komendanta powiatowego PSP w Pińczowie, który przekaże te informacje na wyższy szczebel. 

Konwent burmistrzów i wójtów zamknął się tematem aktualnej sytuacji w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Pińczowie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się za 2  miesiące.

konwent1.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

UWAGA - Burze z gradem

...