Wiadomości - Aktualności

Granty dla pińczowskiego SOSW

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-10-12 19:05:36 (czytane: 192)

8 tysięcy 100 euro - tyle wynosi wsparcie, jakie dla Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomocna Dłoń” przekazała Fundacja Auchan.

Przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 7 października 2021 roku w Kielcach, w obecności uczniów i dyrekcji SOSW oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Joanny Słoniny, która reprezentowała starostę pińczowskiego.

To już kolejne wsparcie od Fundacji Auchan. Dziękujemy z całego serca. Środki, które dostaliśmy tym razem, pozwolą nam realizować projekt „Raz dwa trzy - zdrowie wygrywasz Ty” -mówi Andrzej Cepak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Pińczowie.

To właśnie przy tej placówce, kilka lat temu powstało Stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Inicjatorami jego założenia byli nauczyciele, wychowawcy i pracownicy SOSW, a główną jego misją jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, jak również z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Pomoc ta udzielana jest przede wszystkim w zakresie edukacji, rehabilitacji, rewalidacji, wypoczynku, kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz organizowania wsparcia rodzinom.   

Rok 2016 był bardzo ważną  datą w działalności stowarzyszenia, ponieważ właśnie wtedy „Pomocna Dłoń” nawiązała współpracę z Auchan Kielce. Od tego czasu wspólnie zrealizowano kilka przedsięwzięć: cykliczne publiczne zbiórki artykułów szkolnych, żywnościowych, warsztaty plastyczne, spotkania mikołajkowe, kiermasze świąteczne, wycieczki.

Kilka dni temu Fundacja Auchan sprawiła kolejną, wspaniałą niespodziankę dzieciakom z pińczowskiego SOSW. 

Ponad 8 tysięcy euro pomoże utworzyć na terenie placówki przestrzeń przyjazną dziecku, gdzie podopieczni ośrodka będą mogli aktywnie spędzać czas. Doskonałym uzupełnieniem ogródka terapeutycznego, który znajduje się na zewnątrz, będzie strefa gier i zabaw zbudowane wewnątrz ośrodka. Pozwoli ona na realizację zajęć wspierających zdrowy rozwój dzieci również w czasie niesprzyjającej pogody.

"Mamy nadzieję, że nasze działania będą służyły zdrowiu i wniosą radość w życie dzieci przebywających w naszej szkole" -mówi Andrzej Cepak, dyrektor ośrodka. 

auchan1.jpg

Zobacz także

Dbamy o zielone płuca Ponidzia

Dodane: 2021-11-24 08:46 - czytane (43)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

...