Wiadomości - Aktualności

Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-06-11 10:20:20 (czytane: 591)

27 i 29 czerwca br. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa KRUS w Pińczowie podsumowała etap powiatowy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpieczeństwo na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. 

krus__2_.jpg 

Wśród 310 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu pińczowskiego, w wyniku eliminacji na szczeblu szkolnym do KRUS Placówki Terenowej w Pińczowie wpłynęło 50 prac z 11 szkół. Komisja składająca się z pracowników KRUS PT w Pińczowie oraz nauczyciela plastyki w dniu 09-04-2018r. wyłoniła laureatów:

Grupa wiekowa – klasy 0-3 szkoły podstawowej

I miejsce – Julia Iwan, kl. 3 Szkoła Podstawowa w Dzierzążni

II miejsce – Gabriela Zelek, kl. 1 Szkoła Podstawowa w Kozubowie

III miejsce – Krzysztof  Cisowski, kl. 1 Szkoła Podstawowa w Gartatowicach

Grupa wiekowa – klasy 4-7 szkoły podstawowej

I miejsce – Agnieszka Górak, kl. 4 Szkoła Podstawowa w Stępocicach

II miejsce – Zuzanna Modrzewiecka, kl. 4 Szkoła Podstawowa w Młodzawach Dużych

III miejsce – Natalia Ostrowska , kl. 5 Szkoła Podstawowa w Działoszycach

 Ponadto Komisja wyróżniła: 

- Dawid Kurczyna, kl. 1 SP w Młodzawach, 

- Kacper Dudziak, kl. 2 SP w Działoszycach,

- Mateusz Goły, kl. 3 SP w Działoszycach,

- Julia Pruś, kl. 6 SP w Starej Zagości, 

- Justyna Frączek, kl. 5 SP w Działoszycach. 

      Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przez Kierownika Placówki KRUS w Pińczowie panią Agnieszkę Strączek, miało miejsce na festynach dla dzieci z Okazji Dnia Dziecka w Działoszycach i w Kozubowie oraz na uroczystych apelach w pozostałych szkołach w dniu 27 i 29 czerwca 2018r. 

krus__1_.jpg 

      Sześć najlepszych prac zostało przekazanych do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim. Placówka KRUS w Pińczowie może się pochwalić kolejnym sukcesem, gdyż Komisja Wojewódzka  w dniu 27-04-2018r. wyłoniła laureatów do  etapu centralnego, wśród których są dzieci z powiatu pińczowskiego. I miejsce na szczeblu wojewódzkim w II grupie wiekowej – klasy 4-7 zajęła Zuzanna Modrzewiecka, kl. 4 SP w Młodzawach Dużych, wyróżnienie otrzymała Julia Iwan, kl. 3 SP w Dzierzążni. 

krus__3_.jpg 

      Podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 11:30 w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie, a udział w nim wezmą Laureaci wraz z rodzinami, przedstawiciele Organizatora i Współorganizatorów, Patronów oraz media branżowe.

 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powitanie Lata z Powiatem Pińczowskim - zaproszenie

W niedzielę 17 czerwca zapraszamy na teren Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystki i Rekreacji w Pińczowie (przy hali widowiskowo-sportowej),...