Wiadomości - Aktualności

Konwent Powiatów województwa świętokrzyskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-04-04 10:20:13 (czytane: 238)

Wicestarosta pińczowski Ryszard Barna uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkanie gospodarzy powiatów odbyło się w piątek 25 marca w zabytkowych murach byłego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, w powiecie koneckim.

Jednym z ważniejszych tematów omawianych na konwencie była kwestia związana z falą uchodźców z Ukrainy. Jest to problem złożony wymagający szczególnych rozwiązań dotyczących zorganizowania pobytu, świadczeń socjalnych zatrudnienia, czy zapewnienia opieki zdrowotnej. Pomimo wsparcia i rozwiązań wspólnych dla całego kraju, jest to niewątpliwie duże wyzwanie logistyczne dla samorządów lokalnych i wszystkich podmiotów goszczących uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy.

konwent__2_.jpg 

Starostowie rozmawiali o szeroko pojętym wsparciu dla naszych sąsiadów, którzy musieli szukać schronienia w naszym kraju. Podczas spotkania podnoszone były też kwestie wynagrodzeń dla właścicieli hoteli, którzy goszczą Ukraińców i rozliczeń z urzędem wojewódzkim.

Drugim tematem rozmów były kwestie geodezji i katastru. Wśród gości obecnych podczas konwentu był także Waldemar Izdebski, główny geodeta kraju, ponieważ w drugiej części spotkania omawiano problemy z tej dziedziny będące w gestii samorządów powiatowych.

konwent__1_.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Najnowocześniejszy sprzęt w pińczowskim szpitalu

Wysokiej klasy rezonans magnetyczny marki General Electric Company trafił do Szpitala Powiatowego w Pińczowie. ...