Wiadomości - Aktualności

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-08-31 11:12:40 (czytane: 162)

W piątek 14 sierpnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie samorządowcy z powiatu pińczowskiego spotkali się na Konwencie Wójtów i Burmistrzów Powiatu Pińczowskiego, aby omówić sprawy ważne dla każdego mieszkańca naszego regionu.

Tematów jest dużo, dlatego spotkanie przeciągnęło się do kilku godzin, a udział w nim wzięli gospodarze wszystkich gmin i powiatu: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, wiceburmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Katarzyna Bochniak, Wójtowie: Tomasz Socha, Tadeusz Sułek, Mirosław Walasek.

Powiat reprezentował Starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna, Przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Gołuszka, sekretarz Wioletta Usnarska oraz inspektor ds. inwestycji Monika Strojna. Na zaproszenie starosty sytuację epidemiologiczną w powiatu przedstawił dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku-Zdroju Krzysztof Socha.  

 konwent2_1.jpg

Głównym tematem spotkania było miejsce powiatu i jego gmin w konsultowanej społecznie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego, wspólne kierunki działania, a przy tym także sięganie po zewnętrzne środki pomocowe. 

Poruszono m.in. problem kanalizacji gmin, gdyż wiele terenów jej jeszcze nie posiada. Dużą uwagę poświęcono także odnawialnym źródłom energii (fotowoltaika i pompy ciepła), które ostatnio cieszą się coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców. 

Dużą część spotkania przeznaczono na temat turystyki Ponidzia, min. budowy zbiornika retencyjnego tzw. „Morza pińczowskiego”, o reaktywowaniu ciuchci i budowie ścieżki rowerowej, a także o potrzebie budowy miejsca postojowego dla kamperów i przyczep kempingowych.

W planach jest również nowoczesna giełda rolna: „Sen z oczu spędza nam projekt targowicy z giełdą rolną z prawdziwego zdarzenia, na pewno połączymy siły w tym temacie i zrobimy wszystko, by pomóc rolnikom” – powiedział starosta Zbigniew Kierkowski. 

Kolejnym tematem konwentu był stan drogi wojewódzkiej nr 766, biegnącej przez Pińczów na odcinku w kierunku Skrzypiowa. Starosta Zbigniew Kierkowski zadeklarował pomoc w częściowej przebudowie drogi, aby wesprzeć w ten sposób władze regionu.

konwent.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Burze z gradem - IMGW ostrzega

Niedziela 30 sierpnia, jak ostrzegają synoptycy IMGW może przynieść deszcz i burze, podczas których porywy wiatru mogą osiągnąć 75km/h....