Wiadomości - Aktualności

Nadzwyczajne święto 20-lecia powiatu pińczowskiego z podniebnymi atrakcjami!

Dodał: monika.strojna Data: 2018-08-20 11:42:00 (czytane: 749)

Błękitne niebo, szum rozgrzewanego powietrza i dziesięć nieustraszonych załóg ostro rywalizujących ze sobą. Na kolejnej Fieście Balonowej w Pińczowie organizowanej przez Starostę Pińczowskiego i Aeroklub Regionalny w Pińczowie, była "Pogoń za lisem", Lot do celu i... tłumy widzów.

Poranny przelot nad miastem i wręczenie nagród najlepszym załogom zakończyło trzydniową Fiestę Balonową w Pińczowie organizowaną przez Starostę Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego i pińczowski aeroklub. Wyjątkowe widowisko wpisało się również w święto dwudziestolecia powstania powiatu pińczowskiego W imprezie wzięło udział dziesięć załóg balonowych i dwie ekipy towarzyszące. Zawody reaktywowano po 10-letniej przerwie w ubiegłym roku. Balonowa fiesta to to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również spotkanie integracyjne. Szczególnych wrażeń dostarczyły wszystkim nocne pokazy balonów. To wyjątkowe przedstawienie na ziemi obserwowało w piątek i sobotę kilkaset osób. Na mieszkańców Pińczowa i turystów zachwyt i ogromne wrażenie zrobił pokaz zaprezentowany przez pilotów podświetlanych palnikami balonów na ziemi i na tle wieczornego nieba. A w niedzielę wczesnym rankiem załogi znów wzbiły się w powietrze przemieszczając się nad miastem. Na zakończenie imprezy piloci wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród. Każda załoga otrzymała puchar, ale, jak na sportową rywalizację przystało, wyłoniono również tych najlepszych. Pogoda podobnie, jak w roku ubiegłym również okazała się kapryśna, ale zainteresowanie imprezą było na tyle duże, że postanowiono balonową imprezę organizować w Pińczowie już co roku.

 DSC_0093.JPG

n6.jpg

s14.jpg 

n13.jpg

balonowa_fiesta1.jpg

balonowa_fiesta3.jpg

balonowa_fiesta5.jpg

balonowa_fiesta6.jpg

balonowa_fiesta7.jpg

balonowa_fiesta2.jpg

balonowa_fiesta.jpg

balonowa_fiesta4.jpg


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat meteorologiczny - burze zwiększają swoją aktywność

Burze zwiększają swoja aktywność...