Wiadomości - Aktualności

Neurologia niemal gotowa

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-05-29 10:18:36 (czytane: 203)

Po latach zabiegania o utworzenie oddziału neurologicznego w pińczowskim Szpitalu Powiatowym, możemy Państwu przekazać bardzo dobrą informację. Prace adaptacyjne na II piętrze szpitala powoli dobiegają końca. Została sama „kosmetyka”, a już wkrótce rozpocznie się wyposażanie i meblowanie wnętrz.

Przeprowadzony remont był bardzo szeroki i gruntowny, pochłonął 6,5 miliona złotych. „Oddział prowadzić będzie spółka Intercard, która od wielu już lat, z sukcesami, prowadzi w pińczowskim szpitalu Centrum Kardiologii Inwazyjnej i jest gwarantem, że świadczone usługi medyczne będą na najwyższym poziomie” – informuje Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski.

Warto dodać, że inwestorem jest wspomniana już spółka Intercard, a Powiat Pińczowski zabezpieczył placówkę w nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, którego wartość wynosi ponad 5 milionów złotych.

To nie koniec inwestycji. Kolejnym punktem będzie utworzenie oddziału rehabilitacji neurologicznej, która jest nieodzownym elementem procesu leczenia w schorzeniach neurologicznych. „W budżecie mamy zabezpieczone 4 miliony na ten cel” –mówi starosta Kierkowski.

Gwoli uzupełnienia, dodać trzeba, że w ostatnich 3 latach Powiat Pińczowski pozyskał z różnych źródeł ponad 25 milionów złotych dofinansowania do szpitala. Za te środki wykonano przebudowy i cały szereg remontów. Zakupiono mnóstwo nowoczesnego sprzętu i urządzeń medycznych, zainstalowano systemy OZE i unowocześniono placówkę pod względem informatycznym.

„Wszyscy wiemy, jak nieocenioną wartością jest zdrowie. Robimy wszystko, by mieszkańcy powiatu i nie tylko, mogli liczyć na najlepszą opiekę medyczną” –podkreśla Zbigniew Kierkowski.

neurologia__1_.jpg

neurologia__2_.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Intensywne opady deszczu - IMGW ostrzega

...