Wiadomości - Aktualności

Nowoczesne kształcenie w Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-03-27 14:36:31 (czytane: 332)

Zakup wyposażenia dydaktycznego, nowoczesna pracownia komputerowa wraz z oprogramowaniem, sprzęt dla pracowni budowlanych oraz modernizacja zespołu warsztatowego - to wszystko zyskał Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie, dzięki realizacji projektów współfinansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Z dniem 29 marca kończy się realizacja projektu „ Podniesienie jakości i efektywności kształcenia w szkołach, w których organem prowadzącym jest Powiat Pińczowski poprzez modernizację, doposażenie dydaktyczne, infrastrukturalne Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych”. Stopień zaawansowania praz montażowych w pińczowskim"Staszicu" oceniał we wtorek starosta Zbigniew Kierkowski wraz z kierownikiem projektu Małgorzatą Dymek.

Ostatnim elementem programu była dostawa pionowego frezarskiego centrum obróbczego, w skrócie PFCO, które zagościło w pracowni CNC (pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie).  W poniedziałek 25 marca br. dołączyła do niego sterowana numerycznie tokarka, zakupiona w ramach programu 8.5 pn. „Kompetencje zawodowe na miarę pracodawców w pińczowskim Staszicu”.

zsz__4_.jpg 

 zsz__1_.jpg

CNC, czyli (Computerized Numerical Control) to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Dokładnie jest to układ sterowania numerycznego wyposażonego w mikrokomputer, który możemy w bardzo inteligentny sposób zaprogramować np. do obróbki materiałów. Do obróbki materiałów służą maszyny, które dzięki sterowaniu komputerowemu wykonują swoją pracę precyzyjnie i szybko. Programować można frezarki, tokarki czy elektrodrążki. Nowoczesny sprzęt wraz z pracownią pozwoli na podwyższenie poziomu kształcenia w szkole, zwiększając kompetencje przyszłych absolwentów.

zsz__7_.jpg 

 zsz__3_.jpg

W ramach kończącego się projektu szkoła wzbogaciła się także o nowoczesną pracownię komputerową dla potrzeb CNC oraz szereg narzędzi niezbędnych dla pracowni budowlanych. Łącznie wartość zakupionego wyposażenia wynosi 443 847 zł.  Dodać należy, że wyposażenie zostało zamontowane w całkowicie wyremontowanych pomieszczeniach warsztatów szkolnych, a wartość robót budowlanych wyniosła ponad 3 mln 500 tyś zł. 

zsz (2)_1.jpg

W szkole do końca września br. trwać będzie realizacja projektu „Kompetencje zawodowe na miarę pracodawców w pińczowskim Staszicu” o wartości blisko 1 mln zł, z czego na zakup nowoczesnych urządzeń w tym wspomnianej tokarki wraz z osprzętem komputerowym wydatkowano łącznie ok. 330 tyś zł.

W tym też okresie  trwać będą  dodatkowe zajęcia dla uczniów, w tym praktyczne umiejętności obsługi maszyn CNC, a w okresie wakacyjnym znaczna część uczniów będzie uczestniczyła w dodatkowych płatnych stażach u lokalnych przedsiębiorców.

 zsz_6.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Silny wiatr - IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla powiatu pińczowskiego. Miejscami...