Organizaje pozarządowe


Na terenie powiatu pińczowskiego istnieją 132 zarejestrowane stowarzyszenia.
W przeważającej ilości są to Ochotnicze Straże Pożarne, czy też kluby sportowe zarejestrowane jako stowarzyszenia kultury fizycznej (na podstawie ustawy o kulturze fizycznej te stowarzyszenia nie muszą rejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym). Są to kluby działające przy szkołach, parafiach lub kluby jeździeckie. Pozostałe to głównie stowarzyszenia wspierające rozwój lokalnej gospodarki i kultury (np. Stowarzyszenie Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije), turystyki (np. PTTK, Aeroklub Pińczowski) i edukacji oraz stowarzyszenia producentów rolnych. W powiatowym rejestrze stowarzyszeń zarejestrowane jest także 13 stowarzyszeń zwykłych - są to głównie stowarzyszenia rozwoju wsi.

Dane wymienione na niniejszej stronie opierają sie na powiatowym rejestrze stowarzyszeń. Jeśli Państwa organizacja nie została tutaj wymieniona, lub jej dane są nieaktualne, prosimy o przesłanie danych organizacji w dowolny sposób:

  • e-mailem na adres: inwestycje@pinczow.pl  
  • faxem na nr:         (041) 357-60-07
  • pocztą na adres:   Starostwo Powiatowe w Pińczowie, ul. Zacisze 5, 28-400 Pińczów

lub dostarczyć do siedziby starostwa (Wydział Promocji i Polityki Regionalnej, I piętro, pokój nr 26)

Uaktualnienie bazy danych organizacji pozarządowych powiatu jest jednym z priorytetów Programu Współpracy Samorządu Powiatu Pińczowskiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2017 roku. Zacieśnienie kontaktów z Państwa organizacjami pozwoli nam na szybsze i skuteczniejsze informowanie o bieżących możliwościach aplikowania po środki lokalne, krajowe lub międzynarodowe.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Nasz Patronat

V Rodzinny Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy po Powiecie Pińczowskim

Data: 2018-06-17,
Miejsce: Hala widowiskowo - sportowa w Pińczowie

W najbliższą niedzielę 17 czerwca zapraszamy miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy.

więcej

Imprezy

więcej

Sport

Półfinały Ligi Ministranckiej w Pińczowie

W sobotę, 13 maja w Hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie odbył się półfinały Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej. więcej»