Wiadomości - Aktualności

Pińczowska oświata ma się dobrze

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-11-27 11:50:02 (czytane: 1300)

Unijna pomoc finansowa, zdolni uczniowie, ale przede wszystkim kreatywni i zaangażowani dyrektorzy – to główne powody sukcesów, którymi mogą dziś cieszyć się szkoły zarządzane przez władze powiatu pińczowskiego.

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja rozpoczęła się właśnie modernizacja zaplecza sali gimnastycznej połączona z budową zewnętrznej infrastruktury sportowej. Już wkrótce, w ramach tego samego zadania w nowe pomoce i sprzęt wyposażone zostaną pracownie informatyczne i językowe. Środki z unijnego budżetu pozwolą także na szeroko zakrojoną modernizację zespołu warsztatowego w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, jak również na doposażenie pracowni zawodowych w nowoczesne urządzenia i pomoce. Wszystko to w ramach jednego zadania, którego wartość opiewa na kwotę niemal 3 milionów złotych, przy unijnym dofinansowaniu w wysokości 2 milionów 216 tysięcy złotych.

Warto dodać, że projekt ten otrzymał pozytywną ocenę jako jeden z sześciu dla szkół zawodowych na 41 złożonych wniosków. Jest to ogromny sukces tak dyrektorów obydwu szkół – Anny Golik z LO i Tadeusza Niewygody z ZSZ, jak i Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej w pińczowskim starostwie powiatowym, na czele z Małgorzatą Dymek.

Przeprowadzone remonty i modernizacje z pewnością przełożą się wkrótce na wzrost naboru do szkół, a także na wyniki nauczania, które już dziś są na dość wysokim poziomie. Licealiści z „Kołłątaja” co i rusz, z sukcesami uczestniczą w licznych konkursach i olimpiadach. Osiągają także  bardzo wysokie punktacje na egzaminach maturalnych, co pozwala im dostać się na prestiżowe uczelnie, a szkole dodaje splendoru.

 

zdjzsz.jpg

zdjzsz1.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Akcja "Nie dla czadu"

Pińczowscy strażacy po raz drugi włączyli się w ogólnopolską akcję "Nie dla czadu". ...