Wiadomości - Aktualności

Powiat Pińczowski bez pokazów handlowych - rzecznik konsumenta informuje

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-10-22 13:39:05 (czytane: 1407)

Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pińczowie w ostatnim czasie wpływa coraz więcej skarg konsumentów w podeszłym wieku biorących udział w pokazach organizowanych na terenie powiatu pińczowskiego.

POKAZY_1.jpg 

Wobec konsumentów uczestniczących w pokazach handlowych, które odbywają się na terenie całej Polski stosowane są nieuczciwe praktyki rynkowe. Nierzetelni sprzedawcy ukrywają przed nimi handlowy cel spotkania, wprowadzają w błąd co do właściwości oferowanych produktów, wmawiają zły stan zdrowia oraz utrudniają odstąpienie od zawartej umowy. Uczestnicy takich pokazów niejednokrotnie zgłaszają się po pomoc do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pińczowie.  

W ramach kampanii „Poznaj swojego kontrahenta” (pod patronatem UOKiK) zwracam uwagę, że brak zachowania ostrożności przy wynajmowaniu pomieszczenia na pokazy handlowe może skutkować przyzwoleniem na nieuczciwe praktyki i oszustwa. Nierzetelne firmy często wynajmują pomieszczenia za pośrednictwem firm trzecich (pośredników), aby nie ujawniać celu wynajmu. 

Wynajmujący pomieszczenia często nie zdają sobie sprawy, że biorą udział w oszustwie oraz działalności na pograniczu prawa, nagannej etycznie czym narażają na szwank również swoją reputację. Skala problemu jest duża dlatego z dniem 22.10.2019 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów wystosował pierwsze pisma do podmiotów, które udostępniają swoje pomieszczenia, placówki czy sale na pokazy handlowe. Informacje o miejscach, w których odbywają się pokazy zgłaszane były przez mieszkańców powiatu pińczowskiego.  

Podmioty, które zadeklarują zaprzestanie wynajmowania swoich pomieszczeń na spotkania o charakterze handlowym, będą promowane przez Powiatowego Rzecznika jako miejsca przyjazne i bezpieczne dla konsumentów, które kierują się standardami etycznymi oraz poszanowaniem praw konsumentów. 

W przypadku chęci przystąpienia do niniejszego programu, proszę o kontakt telefoniczny codziennie w godzinach od 7.30 do 11.30 pod numerem telefonu 41 357-60-01.

PISMO DO PODMIOTÓW W SPRAWIE WYNAJMU SAL NA POKAZY (PDF) 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Poznaj swojego kontrahenta - wynajem sali na pokazy

Polskie Towarzystwo Sprzedaży Bezpośredniej, UOKiK oraz Federacja Konsumentów ostrzega przed wynajmowaniem sal na pokazy o charakterze...