Wiadomości - Aktualności

Powiat Pińczowski nominowany do nagrody Bezpieczne Świętokrzyskie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-04-09 13:48:15 (czytane: 448)

Powiat Pińczowski po raz kolejny znalazł się w finałowej szóstce samorządów uczestniczących w konkursie „KOZIOŁEK” – nagrody przyznawanej za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ramach programu „BEZPIECZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE”.

W dniu 6 kwietnia br. w Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz Wójt Gminy Kije gościli członków zespołu roboczego przy Kapitule Nagrody „KOZIOŁEK”.

koziolek__1_.jpg

W skład komisji wchodzili: reprezentująca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Beata Oczkowicz - Dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji, Michał Warszawski - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW w Kielcach oraz Podinsp. Monika Wierzbicka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podczas piątkowego spotkania zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez powiat i jednostki mu podległe. Działania, które służą bezpieczeństwu w ruchu drogowym i w komunikacji społecznej prezentowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, Wójt Gminy Kije oraz Prezes OSP Kije.  

koziolek__2_.jpg 

W powiecie pińczowskim oprócz wielu autorskich projektów realizowanych cyklicznie przez ostatnich kilka lat, szczególną działalnością wyróżniła się Ochotnicza Straż Pożarna w Kijach, która opracowała projekt pn. „Wspólna pasja ratowania w gminie Kije”. Na jego realizację jednostka otrzymała dofinansowanie właśnie z programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. 

W ramach realizacji programu zakupiono sprzęt łącznościowy, defibrylatory oraz fantomy służące do nauki prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Czternastu strażaków ochotników z OSP w Kijach i Włoszczowicach  ukończyło specjalistyczny kurs udzielania pierwszej pomocy. Przeszkoleni strażacy przekazali swoją wiedzę wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Kijach. 

koziolek0.jpg 

Laureat tegorocznej edycji nagrody „KOZIOŁEK” zostanie wyłoniony po zakończeniu wizytacji zespołu roboczego we wszystkich wskazanych instytucjach i pełnej ocenie zaprezentowanych projektów.

 koziolek__3_.jpg

koziolek__6_.jpg 

/E.Nowak/ 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatne szkolenia dla młodych

Młodzieżowe Centrum Kariery rozpoczęło nabór uczestników na bezpłatne szkolenia w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku...