Wiadomości - Aktualności

Powiat podziękował za współpracę dyrektorowi ZK

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-02-13 15:44:17 (czytane: 117)

Mjr Bogusław Grabarz, po ośmiu latach służby na stanowisku dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie, odszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Z uwagi na pandemię, uroczystości w jednostce miały skromny wymiar, ale wzruszeń nie brakło, podobnie, jak podczas spotkania w siedzibie Starostwa Powiatowego. Mjr Grabarz podziękował staroście, wicestaroście i wszystkim pracownikom za 8 lat bardzo dobrej współpracy. Dziękował za pomoc, wsparcie i życzliwe słowo „Tego nigdy mi nad Nidą nie brakowało” – mówił. 
Starosta Zbigniew Kierkowski podkreślił ogromne zaangażowanie służb więziennych w życie gospodarcze, społeczne i kulturalne całego powiatu. Mówił o pracy, jaką na rzecz lokalnej społeczności świadczyli więźniowie osadzeni w pińczowskim ZK, mówił też o stałej obecności pocztu sztandarowego jednostki we wszystkich patriotycznych uroczystościach państwowych i lokalnych. „Bardzo dziękujemy za wszystko panie dyrektorze. Będziemy tutaj pana mile wspominać i zapraszamy do częstych odwiedzin” – mówił starosta pińczowski. 

„Czas służby w Pińczowie to dla mnie bardzo wartościowe doświadczenie nie tylko w wymiarze penitencjarnym, przede wszystkim miałem szczęście, przyjemność i honor poznać wielu wspaniałych ludzi którym dziękuję za otwartość i życzliwość, te kontakty na długo pozostaną w mojej pamięci tak samo jak Pińczów-serce Ponidzia z jego bogactwem, rzeką Nidą, zalewem, kolejką wąskotorową, lotniskiem i aeroklubem, kaplicą Św. Anny symbolem miasta i wieloma innymi. Dane mi było uczestniczyć w wielu uroczystościach i wydarzeniach, jak 100-lecie Polskiego Więziennictwa, cykliczne obchody rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Pińczowskiej i bitwy pod Grochowiskami, 20-lecie Powiatu Pińczowskiego, Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego itd. Za to wszystko serdecznie dziękuję" – tak emerytowany dyrektor ZK w Pińczowie podsumował swoje 8 lat na Ponidziu.

8 lutego 2021 roku, w siedzibie Zakładu Karnego w Pińczowie odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego szefa jednostki i jednocześnie powitanie nowego. Rozkazem personalnym, na to stanowisko powołano mjr Przemysława Hajosa, dotychczasowego zastępcę dyrektora. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie płk Tomasz Wiercioch oraz kapelan jednostki.  

Bogusław Grabarz Służbie Więziennej oddał blisko 23 lata pełniąc ją początkowo w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu, następnie w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Krakowie a ostatecznie na stanowisku dyrektora w Zakładzie Karnym w Pińczowie. W trakcie odprawy odchodzący dyrektor podziękował funkcjonariuszom za prawie ośmioletnią współpracę w pińczowskim więzieniu. Były również kwiaty i słowa podziękowania ze strony załogi. Z kolei powołany dyrektor odebrał gratulacje i życzenia. 


dyrektor_fb_powia_2.jpg

dyrektor_fb_powiat_2.jpg 

dyrektor_fb_powiat_3.jpg 

Zobacz także

„Szlachetne zdrowie (…)”

Dodane: 2021-02-23 15:32 - czytane (115)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Silny mróz - ostrzeżenie

IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Temperatura w nocy może osiągnąć -16stopni Celsjusza....