Wiadomości - Aktualności

Powiatowe Święto Plonów - Michałów 2019

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-09-04 11:50:37 (czytane: 732)

W minioną niedzielę 1 września w Michałowie odbyły się Dożynki Powiatu Pińczowskiego.

Przy akompaniamencie pięknej pogody tegoroczne Święto Plonów było niezapomnianym wydarzeniem. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła dziękczynna Msza św. w kościele pw. Św Wawrzyńca w Michałowie.

Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy muszli koncertowej, gdzie na rozpoczęcie części obrzędowej starostowie dożynek w osobach Pani Anety Wykurz oraz Pana Jarosława Majcher przekazali bochen chleba na ręce starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego i wójta gminy Michałów Mirosława Walaska. Chleb został rozdany wśród zgromadzonych gości, po czym rozpoczął się obrzęd ośpiewania wieńcy dożynkowych. 

Wszystkie pięć gmin powiatu pińczowskiego, które zaprezentowały swoje wieńce wykazały się niezwykłym talentem.  Wieńce były pięknie wykonane, wykończone z pieczołowitą starannością, dlatego dożynkowe jury miało nie mały problem, aby wybrać ten najpiękniejszy. Po dyskusji i ocenie merytorycznej zgodnej z wymogami konkursowymi, komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce otrzymuje wieniec z Pawłowic, reprezentujący gminę Michałów. To on będzie reprezentował nasz powiat na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się 8 września w Opatowie. 

Po części obrzędowej nastąpił czas na przemówienia przedstawicieli władzy i posłów. W tym dniu nie zabrakło wyjątkowych gości: na uroczystości przybył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europoseł Adam Jarubas, posłanki Marzena Okła-Drewnowcz oraz Anna Krupka, posłowie Marek Kitek, Bogdan Latosiński, Michał Cieślak, były europoseł Czesław Siekierski. Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski wręczył w tym dniu radnemu powiatowemu Zbigniewowi Koniuszowi Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły stoiska przygotowane przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich pełne regionalnych smakołyków, wystawy płodów rolnych oraz maszyn rolniczych, natomiast dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci wesołego miasteczka. Zwieńczeniem dnia była zabawa z zespołem Blu Rey.


dozynki__20_.jpg 

dozynki__2_.jpg  

dozynki__6_.jpgdozynki__14_.jpg 

dozynki__13_.jpg 

dozynki__12_.jpg 

dozynki__16_.jpg 

dozynki__15_.jpg 

dozynki__19_.jpg 

dozynki__10_.jpg 

dozynki__8_.jpg 

dozynki__17_.jpg 

dozynki__5_.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zostań „Liderem e-zdrowia 2019”

Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie - do 15 września przyjmowane są zgłoszenia do konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę...