Wiadomości - Aktualności

Powiatowe wsparcie dla ciuchci

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-10-01 11:11:36 (czytane: 104)

Decyzje o udzieleniu pomocy finansowej dla Województwa Świętokrzyskiego zapadły podczas sesji Rady Powiatu Pińczowskiego, która odbyła się 22 września 2020 roku.

Radni jednogłośnie poparli projekty uchwał o wsparciu zadań realizowanych przez Województwo Świętokrzyskie.

 Pierwsza z uchwał dotyczyła pomocy finansowej w kwestii pokrycia strat i kosztów likwidacji Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej „Ciuchcia Ekspres Ponidzie”. Powiat pińczowski, jako jeden z partnerów finansujących działalność ciuchci, przekazał wsparcie w wysokości 4,5%, podobnie, jak Powiat Jędrzejowski. Gminy Pińczów i Jędrzejów pokryły ze swoich budżetów po 14% kosztów, z kolei gminy Imielno i Kije po 1,5%, pozostałe 60% samorząd województwa. Podjęcie uchwały poprzedziło wystąpienie dyrektora Tomasza Hałatkiewicza z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. 

Przypomnijmy krótką historię zmian, jakie ostatnio stały się udziałem jednej z największych atrakcji turystycznych Ponidzia. 8 czerwca 2020 roku, w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie, samorządy podpisały list intencyjny o przekazaniu kolejki do Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, a kilka tygodni później nadzwyczajne zebranie wspólników zdecydowało o rozwiązaniu Świętokrzyskiej Dojazdowej w dotychczasowej formie.

Od 1 października  ciuchcią zarządzać będą wspomniany Zespół Parków, przy finansowym wsparciu ponidziańskich samorządów i oczywiście województwa świętokrzyskiego. Stosowne umowy zostaną podpisane już jutro (30 września 2020 roku) w Jędrzejowie i ciuchcia oficjalnie stanie się częścią składową Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Druga z finansowych uchwał dotyczyła budownictwa drogowego. Powiat Pińczowski wesprze rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 766, na odcinku od końca mostu do granic gminy Pińczów w skrzypiowskim lesie. Podczas negocjacji ustalono, że z budżetu powiatu sfinansowana zostanie dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych w tej sprawie.

 

sesja_2.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Budowa zbiorników retencyjnych lekarstwem na suszę

Susza, gospodarka wodna, ochrona zasobów wodnych - to były główne punkty dyskusji, jaka odbyła się 23 września 2020 roku w pińczowskiej...