Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-03-12 09:34:40 (czytane: 579)

To już trzecia edycja konkursu zorganizowana przez władze szkoły. Pomysłodawczynią wydarzenia była pani Małgorzata Połetek, która przez wiele lat pracowała w bibliotece szkolnej w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie.

We wtorek, 6 marca uczniowie szkół podstawowych i liceum zachwycili jury swoimi wystąpieniami. Najwięcej punktów uzyskała Julia Pasternak z Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie.

Konkurs doskonale wpisał się w ramy Tygodnia Języka Polskiego. Jego przygotowaniem zajęły się nauczycielki - panie Wiesława Michalska i Marzena Prażuch. W tym roku do udziału zgłosiło się 17 uczniów ze szkół  Bogucicach, Michałowie, Pińczowie, Działoszyc i Młodzaw. Po raz pierwszy gościli także uczniowie z Buska - Zdroju.

Zebranych przywitał dyrektor pińczowskiego liceum - Tomasz Pietrzykowski. Później zgodnie z kolejnością na sporządzonej liście uczniowie prezentowali fragmenty, które wybrali. Następnie jury oceniało każde wystąpienie. Kryteria były różne, między innymi: płynność i lekkość wymowy, poprawność artykulacji głosek; dobór tekstu do wieku i osobowości czytającego, interpretacja utworu, umiejętności pozawerbalne takie jak gestykulacja oraz ogólny wyraz artystyczny. 

konkursczytania.jpg 

Najwięcej punktów od członków jury otrzymała Julia Pasternak - uczennica klasy 3 w Gimnazjum numer 2 w Pińczowie, która Wybrała sobie fragment „Hobbita” John Tolkiena. Drugie miejsce zajęła Amelia Miśtal, a trzecie Aleksandra Skubik. W kategorii liceum pierwsze miejsce otrzymał Dominik Łęczek, drugie Bartosz Pyrz.

Podczas Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania nie mogło zabraknąć również władzy powiatu. Wicestarosta Ryszard Barna wręczając nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, pogratulował uczestnikom poziomu, jaki prezentowali podczas zmagań.


konkursczytania3.jpg 

konkursczytana4.jpg 

konkursczytania1.jpg 

konkusrczytania2.jpg 

konursczytania5.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Echo Dnia donosi: Wielkie poruszenie po informacji o planach usunięcia pomnika Republiki Pińczowskiej. Sprzeczne głosy

Wielkie poruszenie wywołała nasza wczorajsza informacja o planach usunięcia pomnika słynnej Republiki Pińczowskiej w Byczowie koło...