Wiadomości - Aktualności

Rajd rowerowy Szlakiem Madonn Ponidzia

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-09-20 09:21:55 (czytane: 626)

38 kilometrów - tyle wyniosła trasa rajdu "Szklakiem Madonn Ponidzia", który w niedzielę wyruszył spod pińczowskiej hali sportowej.

Sobota przywitała organizatorów odpadami deszczu i dlatego początkowo zaplanowany na 2 dni rajd, z powodu niesprzyjającej aury w tym dniu został odwołany. W niedzielne przedpołudnie pogoda dopisała uczestnikom, wiec na starcie pojawili się miłośnicy dwóch kółek, aby przejechać  trasę "Bieszczad Ponidzia". Szlak niedzielnego rajdu wiódł przez Skrzypiów, Sypów, Wolicę, Michałów, z metą w Pińczowie przy hali sportowej.

Pomysł rajdu wziął swój początek od pierwotnego planu wytyczenia w województwie świętokrzyskim "Miejsc Mocy Matki Boskiej". Stał się on naturalną inspiracją do wytyczenia na terenie powiatu pińczowskiego szlaku turystycznego "Madonny Ponidzia", łączącego cenne kulturowo obiekty sakralne na naszym terenie.

W tym roku trasa ta została oznakowana, jej całkowita długość to prawie 100 km. Wiedzie ona m.in. przez Bieszczady Ponidzia, terenu do złudzenia podobnego do krajobrazu Bieszczad, gdzie znajdują się liczne wąwozy lessowe, głębokie doliny, pagórki, lasy i pola. Teren ten rozciąga się od miejscowości Złota, przez Wolę Chroberską, Kozubów, Sypów aż do Sadku. 

 rajd__1_.jpg

Inicjatorem rajdu był Wydział Promocji i Polityki Regionalnej w pińczowskim starostwie. Głównym organizatorem - Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna. 

 "To odcinki idealne dla wypraw rodzinnych, wypadów z przyjaciółmi oraz dla pasjonatów przyrody, miłośników kultury, ponidziańskich kapliczek" - mówi pani kierownik wydziału promocji - Małgorzata Dymek.

W rajdzie rowerowym czynny udział wziął również starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, zapewniając, że zapoczątkowana tradycja sportowej imprezy "Szlakiem Madonn  Ponidzia" będzie kontynuowana.

rajd__3_.jpg

 

rajd__2_.jpg 

 

rajd__4_.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Trwa nabór do jednostek OHP

W Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Kielcach do końca września br. będzie trwała rekrutacja do jednostek opiekuńczo wychowawczych...