Wiadomości - Aktualności

Rekordowy Koncert dla Kuby

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-12-10 10:32:56 (czytane: 445)

Sukcesem zakończył się sobotni Koncert Mikołajkowy dla Kuby Wieczorka, który swym patronatem honorowym objął Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Z inicjatywy Stowarzyszeń Chata Bogucka,  Krewcy Ponidzianie, Firmy Regesta i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przy pomocy wielu instytucji, 8 grudnia w pińczowskiej hali widowiskowo - sportowej spotkali się przedstawiciele władzy, przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, funkcjonariusze służb porządkowych oraz mieszkańcy powiatu. Cel był jeden pomóc Kubie Wieczorkowi. Tego dnia zorganizowano zbiórkę, podczas której udało się zebrać ponad 60 tys zł. Kwota ta w całości zostanie przekazane na pomoc chłopcu w walce z nowotworem złośliwym kości.

Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji, od maratonu fitness, przez wesołe miasteczko dla dzieci, aż do występów artystycznych. W trakcie koncertu można było spróbować słodkości przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Uczniowie szkół  i stowarzyszenia specjalnie na tę akcję przygotowali stoiska pełne świątecznych ozdób.

Głównym punktem programu była licytacja zgromadzonych rekwizytów. Podczas licytacji udało się uzbierać około 40 tysięcy złotych. Pozostałe 20 tysięcy udało się uzbierać z datków, które przekazywali mieszkańcy do puszek oraz ze stoisk.

Dzień wcześniej, 7 grudnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury - Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie  zorganizowało akcję krwiodawstwa dedykowaną Kubie Wieczorkowi. Krew oddało 106 krwiodawców,od których zebrano prawie 50 litrów krwi. Gośćmi specjalnymi podczas tej akcji -  byli Grzegorz Tkaczyk i Sławomira Szmal - gwiazdy piłki ręcznej. 

Organizatorzy koncertu dziękują wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc. Pińczowianie, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji,  kolejny raz pokazali, że razem możemy więcej!

DlaKuby__5_.JPG

DlaKuby__4_.JPG

DlaKuby__1_.JPG 

DlaKuby__2_.JPG 

DlaKuby__3_.JPG 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Odwołanie ostrzeżenia

Odwołanie zjawiska marznących opadów....