Wiadomości - Aktualności

Rozmowy na wojewódzkim szczeblu

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-09-30 13:48:55 (czytane: 270)

Starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski spotkał się z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem.

Podczas rozmów poruszono wiele ważkich tematów dotyczących Powiatu Pińczowskiego, a najwięcej uwagi poświęcono zdrowiu, edukacji i budownictwu drogowemu.

Jak wiadomo, kilka dni temu do użytku oddano kolejne odcinki przebudowanych dróg powiatowych; starosta i wojewoda podsumowali te inwestycje i poruszyli temat kolejnych zadań drogowych.

Długo rozmawiano o ochronie zdrowia w kontekście funkcjonowania pińczowskiego szpitala powiatowego. Działalność, po okresie „covidowym” wznowił oddział chirurgii. „Pandemia pokazała, jak bardzo taki oddział potrzebny jest na naszym terenie” –podkreślał starosta Kierkowski. Coraz bliżej także do finalizacji planów związanych z neurologią, co jest ogromną szansą na rozwój dla pińczowskiej lecznicy.

Spotkanie zwieńczyły rozmowy o szkolnictwie. Gospodarza województwa bardzo ucieszyła informacja o zwiększonym naborze do szkół ponadpodstawowych. Tu warto nadmienić, że najmłodsze córki wojewody, bliźniaczki Anita i Sara, kilka tygodni temu rozpoczęły naukę w pińczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, w klasie o profilu medycznym.

wojewoda_1.jpg

 Spotkanie odbyło się w gabinecie wojewody świętokrzyskiego.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka radość w Dniu Patrona

Zacni goście, bogaty program artystyczny, uśmiechnięci podopieczni, ogromne emocje i wzruszenie – tak w wielkim skrócie podsumować...