Wiadomości - Aktualności

Skrzydłami po marzenia

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-01-19 12:52:44 (czytane: 37)

Jak zostać pilotem, jak spełnić marzenia i jak dobrze zarabiać?

Niecodzienny gość odwiedził ostatnio starostę pińczowskiego oraz szkoły średnie naszego powiatu. Był nim Damian Łaszek, 35-latek ze Śląska - pilot z jednej z największych pasażerskich linii lotniczych w Europie. Młodemu pilotowi towarzyszył Michał Cholawa, związany z Aeroklubem Regionalnym w Pińczowie.

 pilot_starosta.jpg

Z gospodarzem powiatu młody pilot rozmawiał o tradycjach lotniarskich i lotniczych, o związkach z Pińczowem. Damian Łaszek kilka lat temu po raz pierwszy przyjechał do Pińczowa i powiększył szeregi pasjonatów w Aeroklubie Regionalnym. Jego przygoda z lotnictwem zaczęła się zatem w Pińczowie, a zakończyła za sterami Boeinga 737. To może i z pewnością będzie inspiracją dla młodzieży z pińczowskich szkół ponadpodstawowych, z którymi Damian spotkał się kilkanaście minut później.

Uczniowie szkół średnich zasypywali pytaniami nietypowych gości pilota Damiana Łaszka i Michała Cholawę z Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie. 

Niezwykła ciekawość wśród młodzieży wzbudziła opowieści o ścieżce kariery Damiana ale też możliwości jakie się pojawiają w pińczowskich szkołach średnich i tutejszym aeroklubie. Koło lotniarskie które za chwile rozpocznie swoją działalność pozwoli nie tylko na rozwijanie swoich umiejętności i pasji ale dla najlepszych pokona barierę finansową w zdobyciu uprawnień na statki powietrzne.

W szkole zawodowej padło wiele szczegółowych i technicznych pytań o samoloty co świadczy o zainteresowaniu uczniów tym tematem. Pojawiały się również pytania o zawód stewardessy, ale o tym na kolejnym spotkaniu…

 

pilot-10_1.jpg

pilot-12_1.jpg 

pilot_1.jpg 

pilot_11.jpg 

pilot_7.jpg 

pilot_13.jpg 

pilot_2.jpg 

pilot_4.jpg 

pilot_5.jpg 

pilot_6.jpg 

pilot_8.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zielone światło dla wspólnych projektów

Tak krótko można by określić kolejne już porozumienie Partnerstwa Ponidzie w sprawie wspólnej realizacji Strategii Terytorialnej....