Wiadomości - Aktualności

Sport przyszłością powiatu pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-10-15 14:35:18 (czytane: 536)

Michał Klamiński, dyrektor hali widowiskowo - sportowej w Pińczowie o działaniach sportowych w powiecie.

hala1.jpg 

mk1.jpg 

Panie Dyrektorze w czerwcu minęły cztery lata od chwili, gdy objął pan stanowisko dyrektora POKSTiR w Pińczowie. Wcześniej w powiecie zajmował się pan sprawami bezpieczeństwa, zatem była to dość duża zmiana dla pana. Nie miał pan żadnych obaw przed objęciem kierowniczego stanowiska? 

- Oczywiście, że je miałem, chyba każdy by miał na moim miejscu. Jednocześnie jednak było to dla mnie duże wyzwanie, a ja lubię wysoko postawione poprzeczki. Miałem kilka pomysłów na działalność hali, większość z nich wprowadziłem i wyszło chyba całkiem dobrze. Poza tym pracuję z zespołem bardzo fajnych ludzi. Są odpowiedzialni i kompetentni, mogę na nich liczyć. 

W Pińczowie działa wiele amatorskich drużyn sportowych, ludzie biegają, trenują sporty walki, grają w piłkę… czy POKSTiR współpracuje z nimi?

- Oczywiście. Powiem więcej. Razem organizujemy wiele imprez. Ci ludzie, oprócz bardzo ciekawych pomysłów mają także mnóstwo pozytywnej energii, którą skutecznie zarażają. Współpraca z nimi to jedna z fajniejszych rzeczy, jakie spotkały mnie w życiu zawodowym.

hala_1.jpg 

Powiatowy Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji od samego początku swego istnienia organizuje cykliczne wydarzenia sportowe, które są niejako jego wizytówką i zawsze się udają. Jak się robi takie imprezy?

- Powiedziałbym, że się udają, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że każda kolejna edycja lepsza jest od poprzedniej. To bardzo cieszy i motywuje do jeszcze większych starań „żeby było lepiej niż rok temu”. Pracy przy nich jest mnóstwo, bywa, że tuż po zakończeniu poprzedniej edycji czynimy przygotowania do kolejnej. Jednak, jak już wspomniałem, mam bardzo dobry zespół ludzi, z którym doskonale się pracuje, a efekty są jak widać.  

Do cyklicznie organizowanych i współorganizowanych na hali imprez należą: Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy, Bieg „Szlakiem Mięty i Kamienia”, Międzynarodowe Staże i Kongresy Karate, Wojewódzkie Turnieje siatkówki, Piłki Nożnej Kobiet, Powiatowa Liga Siatkówki Kobiet i Mężczyzn, Pińczowska Liga Firm, Turniej Tańca, Wojewódzka Mini Spartakiada dla Osób Niepełnosprawnych – Boccia, Ministrancka Liga Piłkarska.

hala3.jpg 

Ponadto organizowane były imprezy plenerowe: dzień dziecka z Fundacją Złote Serce, Powitanie Lata z okazji 20 lecia istnienia Powiatu Pińczowskiego, Piknik „Full Wypas”, Piknik Służb Mundurowych. 

- Jak z dostępnością hali? 

Na dzień dzisiejszy mamy tylko jeden wolny termin na wynajęcie całej hali i jeden na sektor. Do dyspozycji jest też mała sala i sala konferencyjna z multimedialnym wyposażeniem.

 

Zobacz także

Radosnych Świąt Wielkanocnych...

Dodane: 2019-04-18 10:22 - czytane (26)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Z unijnym wsparciem inwestujemy w młodzież.

Powiat pińczowski z powodzeniem sięga po dotacje z budżetu unijnego, a remonty szkół są tego najlepszym dowodem. ...