Wiadomości - Aktualności

'Startup na 5-tkę' - wydłużony termin zgłoszeń.

Dodał: Milena Data: 2017-05-31 13:24:47 (czytane: 427)

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu „Startup na 5-tkę”, przeznaczonego dla uczniów szkół średnich z Polski Wschodniej, którzy brali udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Rozwoju pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. Formularze można wysyłać na adres mailowy lekcja@exacto.pl.

Ze względu na sygnały od nauczycieli, którzy prosili o dłuższy czas na przygotowanie wniosków, termin zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 5 czerwca. Na ten moment najwięcej formularzy pochodzi z województwa podlaskiego.

Jak wygląda konkurs?
Konkurs „Startup na 5-tkę” nawiązuje do ścieżki, którą przechodzą beneficjenci działania „Platformy startowe” POPW i składa się z dwóch etapów. W pierwszym, 3-osobowe grupy uczniów opracują dwustronicowy „wniosek o dofinansowanie”, w którym przedstawią swój pomysł na biznes. 20 najciekawszych wniosków oceni grono ekspertów z platformy startowej Connect w Lublinie.

start_up.jpg

Do drugiego etapu konkursu zostanie zaproszonych 5 najlepszych zespołów. Podczas finału, który odbędzie 20 czerwca na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zespoły zaprezentują pomysły przed gronem profesjonalistów współpracujących na co dzień ze start-up’ami wspieranymi przez POPW. Finaliści będą mogli także zwiedzić siedzibę platformy Connect a nawet spotkać prawdziwych startupowców.

Jak przesłać zgłoszenie?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz zgody rodziców/opiekunów na udział uczniów w konkursie (pliki można znaleźć pod adresem https://www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja) i przesłać na adres lekcja@exacto.pl. Termin na przesłanie zgłoszeń: 5 czerwca 2017 r.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rozwoju oraz przedsiębiorstwo Exacto Sp. z o.o.

Projekt realizowany jest z funduszy Programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sesja Rady Powiatu

Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego zaprasza na sesję Rady Powiatu, która odbędzie się w dniu 14 czerwca 2017 roku (środa)...