Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyskie Koziołki rozdane

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-06-13 09:12:33 (czytane: 560)

Powiat pińczowski wyróżniony za ubiegłoroczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ramach programu "Bezpieczne Świętokrzyskie" w XIX edycji nagrody "Koziołka"

Idea Nagrody „KOZIOŁEK” zrodziła się w 2000 roku. Głównym jej celem jest wspieranie aktywności i publiczna promocja powiatów, na terenie których działające osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego. Istotnym była także chęć wyrażenia im uznania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. 

Specjalne wizytacje, weryfikacja i niezwykle szczegółowa analiza sprawozdań, ocena dodatkowych przedsięwzięć i własnych, często nowatorskich inicjatyw – w ten sposób po raz XIX wyłoniono zwycięzcę jedynej takiej w skali kraju nagrody „KOZIOŁKA”.

Pierwsze miejsce w tej edycji zajęło miasto Kielce, na drugim uplasował się powiat starachowicki, miejsce trzecie - powiat kielecki. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 11 czerwca 2018 roku w Korytnicy. Uczestniczył w niej marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który jest również członkiem Kapituły Nagrody.

Powiat pińczowski otrzymał wyróżnienie za szeroką współpracę i wszechstronne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Doceniono przedsięwzięcia profilaktyczne obejmujące obszar ruchu drogowego, bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa w powiecie. 

koziolek.jpg 

Podczas uroczystości wręczono także dodatkowe wyróżnienia. Statuetkę "Koziołka" otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach za szereg realizowanych działań, które wpływają na ogólny stan bezpieczeństwa lokalnej społeczności. 

koziolek1.jpg 


koziolek2.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powitanie Lata z Powiatem Pińczowskim - zaproszenie

W niedzielę 17 czerwca zapraszamy na teren Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystki i Rekreacji w Pińczowie (przy hali widowiskowo-sportowej),...